Słuchawka natryskowa

Części do prysznica

Łazienka to pomieszczenie, które często służy domownikom za miejsce relaksu. Nie ma lepszego sposobu na odprężenie po ciężkim dniu niż kilkanaście minut spędzonych w gorącej kąpieli lub pod prysznicem. To idealne miejsce do zebrania w spokoju myśli i zadbania o swoje ciało.

Słuchawka w różnych kształtach

Słuchawka natryskowaDlatego warto zadbać o jej właściwe urządzenie. Jeśli posiada się mieszkanie w bloku, może być to naprawdę niewielkie pomieszczenie. W takim przypadku liczy się każdy centymetr zaoszczędzony na przestrzeni. Należy też unikać ciemnych barw, które mogą stwarzać iluzję optycznego pomniejszenia. W niewielkiej łazience najczęstszym wyborem jest kabina zamiast wanny. Zajmuje ona mniej miejsca i wykorzystuje znacznie mniej wody. Jednak, żeby działał on poprawnie, należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Jednym z nich jest słuchawka natryskowa prysznicowa. Może być ona w różnych kształtach – owalnym, kwadratowym czy prostokątnym. Osobą troszczącym się o środowisko poleca się model wyposażony w perlator. To niewielkie urządzenie napowietrza wodę, dzięki czemu faktyczne zużycie wody jest mniejsze. Warto wybrać model, który posiada specjalną nakładkę gumową, która uniemożliwia osadzanie się kamienia.

Słuchawka natryskowaMożna ją dostać w kilku wersjach kolorystycznych. Osobom, które lubią długie kąpiele poleca się w szczególności modele trzy funkcyjne. Dzięki temu w kilka sekund można zmienić natężenie strumienia na bicz, strumień normalny albo urządzenie do wykonywania hydromasażu. Dzięki wykończeniu z chromu, ten element będzie przez długi czas prezentował się elegancko. Do jego odłożenia wewnątrz kabiny będzie niezbędny uchwyt. Może być on przymocowany bezpośrednio do ściany. Innym rozwiązaniem jest instalacja drążka. Będzie on nie tylko stabilnie utrzymywał całą konstrukcję wraz z wężem. Ma także możliwość umieszczenia stalowej mydelniczki, dzięki której będzie miało się kostkę mydła w zasięgu ręki. Są też osoby, które zdecydowałyby się na kompletnie inne rozwiązanie. Jest nią deszczownica. Zamontowana u góry, pozwala na mycie się pod bardzo intensywnym strumieniem wody. W brodziku można zamontować także masażer na stopy, który pozwoli na rozluźnianie mięśni stóp w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki posiadaniu wytrzymałych części armatury łazienkowej, można cieszyć się komfortem użytkowania przez długi czas.

Jest to ważne, zwłaszcza jeśli często korzysta się z prysznica. Zanim jednak zainwestuje się w poszczególne akcesoria, warto poznać swoje preferencje – wybór w tym zakresie produktów jest naprawdę ogromny.