Czy zabudowa szklana jest dobra

Szkło większości z nas kojarzy się z prostotą i użytecznością, lub też z kruchością, bo większość małych szklanych elementów jakie można znaleźć u nas w domu jest podatna na stłuczenie. Wyjątkiem jest szkło pancerne, kuloodporne szyby, które kojarzą nam się z trwałością i bezpieczeństwem, gdyż często głowy państwo czy inne ważne osobistości zaopatrują się w samochody włącznie z takimi szybami.

Dlaczego warto brać pod uwagę zabudowy szklane?

Ścianki ze szkłaWymienione cechy szkła, są oczywiście ważne, ale kilka słów należy powiedzieć na temat silnego związku szkła ze światłem. Przede wszystkim jedną z najbardziej oczywistych cech szkła jest jego przepuszczalność światła słonecznego (i sztucznego). Nawet szkło nieprzeźroczyste np. kolorowe czy matowe dobrze przepuszcza światło. Wyjątkiem jest tu grafika na szkle, czy kolorowe całkowicie matowe szkło, które nie przepuszcza światła. Szkło dzięki temu nadaje wnętrzu przestrzeni. Balustrady szklane czy drzwi nadadzą wnętrzu delikatności, a daszki szklane i inne przeszklenia zewnętrzne (balkonowe, tarasowe, oranżeryjne itp.) dadzą ciekawy efekt. Zabudowy szklane mogą być stworzone z tzw. szkła inteligentnego, które zmienia swoją transparentność wraz z docierającymi do niego promieniami słońca, dzięki czemu nasze pomieszczenia zawsze będą odpowiednio doświetlone, ale nie prześwietlone. Ekstra białe antyrefleksowe szkło to także dobry pomysł w szafkach i gablotach, ponieważ nie odbijają one światła, a co za tym idzie postawione za nimi przedmioty wyglądają lepiej.

Przestrzeń we wnętrzach możemy sobie również zapewnić montując tam specyficzny rodzaj szkła, jakim jest lustro. Będzie ono odbijać nasze wnętrze przez co będzie się ono wydawać większe. Szkło jest także ciekawym pomysłem na abażur lub klosz lampy, także witrażowe, lub nowość= podświetlane sufity w których umieszczane są żarówki. .