Dobre oświetlenie dla dobrego samopoczucia

Wybierając oświetlenie do swojego domu lub mieszkania każdy ma swoje własne preferencje, które nie zawsze zgodne są z obowiązującymi trendami. Nawet jeśli zależy nam, by nasze wnętrze prezentowało się wyjątkowo i dobrze wpisywało się w obowiązujące trendy jeśli chodzi o aranżację, to powinniśmy również dobrze się w nim czuć.

lampaJedną z ważniejszych kwestii jeśli o to chodzi jest odpowiednie oświetlenie, gdyż już dawno naukowcy udowodnili, że światło lub jego brak ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o nasz nastrój. Może dodawać energii, poprawiać humor i nastawiać pozytywnie, ale jeśli światła jest zbyt mało, na przykład z powodu złego wyboru rodzaju oświetlenia czy jego złego rozplanowania, możemy czuć się ospali, zmęczeni oraz przygnębieni, wcale nie tylko zimą, gdy jest mało naturalnego światła – słonecznego.

Od nas zależy, na jaki rodzaj lamp się zdecydujemy. Nie powinniśmy kierować się wyłącznie trendami, nawet jeśli zależy nam, by nasz dom urządzony był modnie. Może się bowiem okazać, że na przykład lampy LED nie tylko nie pasują do naszego wnętrza, bo odbierają mu ciepły nastrój, ale również są dla nas nazbyt agresywne, wolimy coś klasycznego i tworzącego przytulność. Kiedy zależy nam na niepowtarzalnym klimacie, powinniśmy pod uwagę wziąć na przykład lampy podłogowe. Nie tylko są one wygodne, bo można je przenosić z miejsca na miejsce (a więc możemy zmniejszać lub zwiększać ilość światła w pomieszczeniach, zależnie od potrzeb, oraz zawsze mieć go pod dostatkiem), ale również tworzą ciekawy element wystroju.

Lampy italux to niezwykle bogaty wybór różnego rodzaju oświetlenia, doskonale dostosowanego do przeróżnych wnętrz. Każdy dzięki temu może znaleźć coś dla siebie, by nie tylko doskonale oświetlić swój dom, ale też uczynić go pięknym, już samym tym mocno poprawiając swoje samopoczucie.

Źródło: http://makrolight.pl