Inteligentny dom

Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają sterować poszczególnymi urządzeniami w domu. Co więcej z roku na rok rośnie liczba automatycznych urządzeń w naszych domach,. Ich ceny stają się także coraz bardziej przystępne, dzięki czemu nawet zwykły kowalski może sobie pozwolić na ich zakup.

projekty domów jednorodzinnychAutomatyka domowa dotyczy przede wszystkim rolet zewnętrznych i wewnętrznych, markiz tarasowych, bram wjazdowych, bram garażowych oraz nowoczesnych alarmów o różnych właściwościach.

Inteligentny dom musi być koniecznie wyposażony w rozwiązania technologiczne, takie jak opisane wyżej.
Bramy wjazdowe mają montowane systemy siłowników, dzięki którym brama otwiera się automatycznie po naciśnięciu odpowiedniego guzika na pilocie. Automatyczne bramy na pilot to nie tylko bramy wjazdowe, ale także bramy garażowe. Kierowca wjeżdżając na teren posesji naciska odpowiedni guzik i brama zaczyna się otwierać. Co więcej po naciśnięciu kolejnego guzika otwiera się także brama garażowa. Dzięki temu można wjechać na posesję i zaparkować samochód w garażu bez konieczności wychodzenia z auta. Bramy na pilot maja także właściwości antywłamaniowe. Bardzo ciężko jest je otworzyć ręcznie, co nie znaczy że nie jest to możliwe. W razie awarii prądu elektrycznego bramy można otworzyć ręcznie, jednak wymaga to dość dużej siły.

W inteligentnych domach często montuje się również alarmy. Właściciele bardzo często przebywają poza domowe, w związku chcą się zabezpieczyć na wypadek jakiś nieprzewidzianych zdarzeń. Alarmy mogą być przeciwpożarowe, przeciwpowodziowe (choć te stosuje się bardzo rzadko) oraz alarmy antywłamaniowe. Każdy z nich z całą pewnością jest bardzo przydatny i pomaga w porę zaalarmować o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Dzięki temu można na czas podjąć odpowiednie działania, dzięki czemu chroni się swój dom.