Izolacja starego poddasza – sposoby

By prawidłowo przeprowadzić izolację, trzeba się odpowiednio przygotować. Nie jest to łatwe zadanie. Najlepiej będzie po prostu wezwać specjalistów, którzy zajmą się tym tematem. Ważne tylko, aby wybrać najlepszy dla siebie sposób izolacji poddasza, a później, żeby zdecydować się na profesjonalną firmę.

Izolacja poddasza wełną lub pianką

izolacja poddaszaJeżeli chodzi o to, jak może zostać wykonana izolacja starego poddasza, to są na pewno dwa sposoby. Można to zrobić wełną mineralną albo specjalną pianką poliuretanową, której natrysk wypełni wszystkie szczeliny. Z pewnością obie metody mają swoje zalety i wady. Na pewno jednak izolacja poddasza powinna być wykonana z zachowaniem ostrożności. Zarówno bowiem do izolacji za pomocą wełny, jak i izolacji pianką, wymagane jest zachowanie bezpieczeństwa. Trzeba mieć odpowiednią odzież. Zapewni ona komfort, a przede wszystkim uchroni przed negatywnym działaniem wełny mineralnej lub pianki poliuretanowej. Na pewno będzie trzeba przygotować stare poddasze odpowiednio do rozpoczęcia procesu izolacji. Być może, jeżeli jest to stare poddasze, to będzie trzeba odnowić starą konstrukcję dachu. Najlepiej jednak na początku wykonać odpowiednie badanie stanu technicznego poddasza, które może wykonać ekspert budowlany. Jeżeli była już wcześniej zrobiona profesjonalna izolacja, być może nie będzie już potrzeby, aby tworzyć izolację od nowa.

izolacja poddaszaMoże wystarczy jedynie uzupełnić tę, która już jest. Na pewno wełna jest dość ciężką izolacją i trzeba uważać, aby rzeczywiście wypełniła wszelkie nieszczelności. Jeżeli zaś chodzi o piankę poliuretanową, to można powiedzieć, że jest ona bardziej plastyczna. Chodzi o to, że wypełnia bardzo dobrze wszystkie szczeliny. Jeżeli tylko osoby przeprowadzające natrysk będą potrafiły zrobić to prawidłowo i odpowiednio przygotują sobie miejsce krok po kroku, to na pewno ta metoda może zapewnić duży komfort cieplny. Podczas natrysku trzeba mieć na sobie maskę, która ochroni twarz i zapewni bezpieczeństwo. Z pewnością nie jest w dzisiejszych czasach problemem znalezienie specjalistów zapewniających izolację każdą z tych metod. Najlepiej popytać znajomych, którzy trochę się znają na tym temacie i mogą kogoś polecić, bo wcześniej wykonywali tego typu prace u siebie w domu.

Poddasze jest miejscem, przez które może uciekać szczególnie dużo ciepła, więc bardzo istotne jest, aby zawczasu zadbać o odpowiednią izolację. Dzięki temu będzie można sporo oszczędzić, a także zapewni się sobie komfortowe mieszkanie w cieple i bez wilgoci, która w innych wypadkach może się przedostawać do domu.