Jak wybrać ekipę remontową?

Powszechnie wiadomo, że budowa lub remont to duża inwestycja, która bardzo obciąża budżet. Zanim zaprosimy więc do naszego domu ekipę budowlaną, oszacujmy ile będzie kosztował remont. Znając przybliżoną wartość całej inwestycji zabezpieczamy sumę adekwatną do naszych potrzeb, uwzględniając także tak zwaną rezerwę.

Jak wybrać firmę remontową?

RemontKażdy, kto choć raz korzystał z usług firmy remontowej lub osoby zwanej „złotą rączką” zdaje sobie sprawę z tego, że wcześniej ustalona kwota remontu wykończenia bardzo często ulega zmianie. W związku z tym należy wygospodarować jeszcze pewną sumę pieniędzy, aby w najbliższej przyszłości nie było problemu z wypłatą pieniędzy czy zakupem niezbędnych produktów budowlanych. Możemy poprosić o pomoc specjalistę, który dokona realnej wyceny remontu. Klient powinien wiedzieć, jakie płytki chce położyć, które ściany wyburzyć, jaką farbą pomalować poszczególne pomieszczenia, itp. W ten sposób otrzyma przybliżony kosztorys, dzięki czemu później łatwiej negocjować z zainteresowanymi budowlańcami i wyeliminować potencjalnych naciągaczy. Firma remontowa czyli usługi remontowe bydgoszcz czym kierować się w ich doborze?Jednym z podstawowych błędów jest kierowanie się niską ceną podczas doboru ekipy. Owszem, nie zawsze to co tanie musi być złe, ale są to tylko wyjątki potwierdzające regułę, że jakość kosztuje. Najgorszym możliwym wyborem dla klienta jest jednak ekipa, która dużo wymaga pod względem finansowym, a prezentuje mierny poziom. Jak więc wybrać robotników budowlanych, którzy spełnią nasze oczekiwania? Jednym ze sposobów jest poczta pantoflowa, czyli tak zwani specjaliści z polecenia. Wystarczy popytać znajomych, sąsiadów lub krewnych, z pewnością ktoś z nich zna dobrych fachowców. Ta grupa zazwyczaj dobrze wywiaduje się ze swoich obowiązków, ale jak w każdej dziedzinie trzeba się liczyć z możliwością pomyłki. Warto więc się zastanowić, czy chcemy ryzykować kontakty towarzyskie i zatrudniać krewnych, znajomych lub firmę przez nich poleconą. W przypadku nieporozumień może pozostać spory niesmak. Na pewno dobrze wiedzieć, jakie firmy z regionu cieszą się renomą, nawet jeśli są drogie. Klienci coraz częściej wykorzystują internet do poszukiwań wykonawcy. Wystarczy przecież wpisać w wyszukiwarkę Google „ekipa remontowa Bydgoszcz”, by wyświetliło się kilkadziesiąt wyników dla specjalistów z miasta wymienionego wyżej. Najczęściej wybierane są firmy z pierwszej strony, choć wcale nie muszą być one najlepsze. W analizie pomocne jest forum internetowe, na którym ludzie z najbliższej okolicy wymieniają się swoimi poglądami oraz spostrzeżeniami. Internauci często są bezwzględni i wypunktują słabe strony ekipy budowlanej – kwestie jakości, ceny, podejścia do klienta, kupowanych materiałów, itp.

Czasami niepochlebne opinie mogą być napisane przez konkurencję, dlatego trzeba rozsądnie podchodzić do ich interpretacji. Jeśli jednak w przypadku jakiejś firmy często powtarzają się pozytywne komentarze, warto uwzględnić ją w naszym rankingu.