Magda Femme.

Profesjonalny fotograf

Jak wybrać najlepsze listwy przypodłogowe do domu?

Jak wybrać najlepsze listwy przypodłogowe do domu?

listwa przypodłogowa do paneli

Listwy przypodłogowe dostępne są w wielu rozmiarach, kolorach, ale przede wszystkim wykonane są z wielu materiałów. Aby wybrać odpowiednie listwy do wnętrza swojego domu najlepiej zapoznać się z każdym rodzajem, jego sposobem wykończenia oraz dostępnymi kolorami. Wśród ofert producentów można znaleźć listwy PCV, z MDF-u, plastikowe, ale także drewniane.

Listwa pod kolor paneli

solidna listwa przypodłogowa do paneliWszystko zależy od tego czy mają one wpasowywać się w styl mieszkania, czy podkreślać jego wyjątkowość. Warto mieć także na uwadze funkcje, które takie listwy powinny spełniać, poza dekoracyjnymi. Wybierając rodzaj listwy należy pamiętać, że nietypowe połączenia nie zawsze prezentują się najlepiej. Znacznie lepiej postawić na prostotę koloru, bądź profilu, decydując się tylko na jeden sposób eksponowania. Najpopularniejszym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest wybór listew zgodnych z kolorystyką paneli. Powiększa to optycznie przestrzeń i nadaje spójności wnętrzu. W wielu przypadkach można znaleźć listwy plastikowe, bądź te wykonane z MDF, kolorystycznie przypominające odcień drewna. Solidna listwa przypodłogowa do paneli powinna być kupiona razem z deskami, ponieważ łatwiej na miejscu znaleźć odpowiedni kolor. Można wtedy sprawdzić także solidność i trwałość na uszkodzenia. Poza tym w przypadku kiedy kolor jest taki sam warto poszukiwać nowoczesnego kształtu. Ciekawym rozwiązaniem, od niedawna dostępnym na rynku są listwy chowane w ścianie.

listwa przypodłogowa do paneliWykorzystuje się je głównie w przypadkach, kiedy ściany zostają pokryte np. kamieniem, dzięki czemu uzyskuje się gładkie łączenia, a jednocześnie nie uszkadzają powierzchni paneli. W przypadku zdecydowania się na jasne wykończenie pomieszczenia można postawić na wysokie listwy, które będą się odznaczały na ścianie. Niestety nie zawsze istnieje możliwość dopasowania odcienia idealnie do tego, w jakim są panele podłogowe. Warto postawić na uniwersalizm, czyli biel, bądź samodzielnie pomalować listwy za pomocą specjalnej farby. Takie rozwiązanie sprawi, że listwy nie będą tylko funkcjonalne, ale również dekoracyjne. Panele podłogowe są materiałem, który wymaga specjalnego wykończenia. Nie można więc wybrać pierwszych pasujących listw podłogowych dostępnych w sklepie. Warto poświęcić więcej uwagi, by spróbować dopasować je kolorystycznie, bądź właśnie wyróżnić od koloru podłogi.

Bez względu na rodzaj materiału, z którego są wykonane będą wyglądały subtelnie i jednocześnie bardzo elegancko w połączeniu z panelami. W nowoczesnych przestrzeniach można sobie pozwolić na duże kontrasty kolorystyczne, jednak wszystko w granicy rozsądku.

Karolina Dąbrowska

    Comments are closed.