Magda Femme.

Profesjonalny fotograf

Jak wybrać odpowiednią strugarkę do drewna?

Jak wybrać odpowiednią strugarkę do drewna?

heblarka do drewna

Narzędzia stosowane do obróbek stolarskich muszą zawsze pochodzić od sprawdzonego producenta. Ich solidna konstrukcja oraz wykorzystanie nowoczesnych systemów pozwala na pracę z materiałami o różnej grubości i twardości, co ma w tej branży duże znaczenie.

Heblarka w wersji automatycznej

heblarka do drewnaNikogo więc nie dziwi, że każdy zakup musi być przemyślany, a urządzenie wcześniej sprawdzone pod względem specyfikacji. To samo dotyczy heblarek, które wykonują bardzo odpowiedzialną pracę i zawsze muszą być precyzyjne. Czym więc kierować się zanim zostanie wybrana właściwa maszyna? Obrabiarki do drewna dostępne są w kilku wariantach mocy, trybu pracy oraz ich przeznaczenia. Zanim wybierze się konkretny model warto go kilkukrotnie sprawdzić czy aby na pewno zaprezentowana specyfikacja jest zgodna z rzeczywistym stanem. Precyzyjna heblarka do drewna musi być przede wszystkim zautomatyzowana, ponieważ w zakładach stolarskich praca ręczna byłaby zbyt wyczerpująca. Poza tym duży, rozkładany blat roboczy jest dużym ułatwieniem kiedy mamy do czynienia z ciężkimi kawałkami drewna do obrobienia.

heblarka do drewnaWśród ofert producentów można znaleźć dwa typy heblarek: popularną grubościówkę nadającej deskom odpowiedniej grubości oraz strugarki kształtowe działające jednocześnie na kilku płaszczyznach. W zależności od jej przeznaczenia można zdecydować się na jeden z podanych modeli, bądź zakupić oba. Pod uwagę trzeba brać nie tylko precyzję wykonania ale również czas pracy, w końcu decydując się na zautomatyzowane urządzenia pragniemy skrócić czas wykonywania konkretnej ilości strugów. Pracując z drewnem o różnej twardości trzeba mieć na uwadze, że standardowe silniki o mocy 1-1.5 kW nie będą w stanie sobie z nim poradzić. Dlatego tak istotne jest aby jeszcze przed zakupem jasno sprecyzować do czego heblarka będzie wykorzystywana. Do profesjonalnej pracy zdecydowanie lepiej wybrać maszynę o większej mocy, która sprawdzi się w każdym przypadku, niż później zostać zmuszonym do wymiany bądź zakupu kolejnego urządzenia. Najnowsze strugarki należą do bardzo drogich maszyn, jednak ich efektywność zdecydowanie poprawia efekty prac stolarskich. Wybór odpowiedniej strugarki do drewna nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego tak ważne jest aby dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania względem maszyny.

Trzeba pamiętać nie tylko o jej rozmiarach, ale przede wszystkim mocy i wydajności, które mają duże znaczenie podczas wykonywania licznych zleceń. Warsztat stolarski powinien być wyposażony w heblarki najwyższej jakości od sprawdzonych producentów, ponieważ takie narzędzia są nie do zastąpienia.

Karolina Dąbrowska

    Comments are closed.