meble na zamówienie

Jak zaprojektować meble?

Gotowe meble jakie możemy zobaczyć w salonach wnętrzarskich nie zawsze są satysfakcjonujące. Mogą być sztampowe, w nieciekawych kolorach, złych rozmiarach, czy z tanich materiałów. W związku z ta sytuacją pojawiła się nisza związana z wykonywaniem mebli na zamówienie. Są to głównie meble drewniane, ale zdarzają się też tapicerowane.

Meble z drewna lub sklejki

meble na zamówienie Wiele osób chciałoby skorzystać z tych usług, ale czy wiedzą jak to dobrze załatwić? Jeśli nie jest się specjalistą od mebli czy architektury wnętrz to łatwo jest o zamówienie produktu, który tylko na rysunku będzie się nam podobał, a w codziennym użytkowaniu będzie fatalny. Dobrze jest się trzymać kilku rad, by wybrać to, co najlepsze. Po pierwsze, wymiary. Meble robione na zamówienie muszą dokładnie pasować do pomieszczenia i trzeba się kierować wytycznymi producenta. Czasem nawet centymetr ma znaczenie, jeśli szafa nie zmieści się do zabudowy, a łóżko jest zbyt krótkie. Czasem firmy oferują dojazd do klienta wraz z wykonaniem pomiarów, co znacząco ułatwia załatwienie sprawy. Druga sprawa to dobór materiałów. Mało kto zwraca na nie uwagę kupując gotowe meble, więc często nie wiemy nawet jaki rodzaj drewna czy tkaniny obiciowej jest w naszym domu. Warto jest zapoznać się z listą tego co oferuje producent wykonujący eleganckie meble na zamówienie z Nowego Sącza i na tej podstawie wyszukać informacji w internecie. Lite drewno będzie droższe niż sklejka, ale też trwalsze i cięższe.

meble na zamówienie Tkaniny mogą się szybko przecierać, przyklejać do ciała, czy też być bardzo miękkie w dotyku i łatwe w utrzymaniu czystości. Trzecia rzecz w kwestii projektu to kolory i dodatki. W sklepach z meblami dominują te standardowe, takie jak biel, brąz, czy granat. Ma to związek z tym, że takie kolory pasują do wielu innych. Jeśli zapragniemy mieć ognistoczerwoną kanapę lub zieloną szafę to trzeba wiedzieć, że będzie to dominujący akcent w pomieszczeniu i wtedy reszta wyposażenia wnętrz musi być bardziej stonowana. Jeśli chodzi o dodatki to nie należy przesadzać. Nóżki od kanapy i tak będą mało widoczne, więc nie warto wybierać bardzo ozdobnych. Uchwyty do szafek kuchennych czy gałki do szaf też powinny być przede wszystkim praktyczne w użytkowaniu.

I na koniec najważniejsza rzecz. Meble na zamówienie są jedyne w swoim rodzaju. Będą się wyróżniać i cieszyć oko. Ale także nie można ich zwrócić tak jak mebli gotowych (chyba że są uszkodzone, a nie ze względu na niesatysfakcjonujący efekt końcowy). Zatem lepiej jest się dwa razy zastanowić zanim ostatecznie zleci się wykonanie mebla na zamówienie.