Jaką metodą ciąć drewno?

Drewno jest materiałem, którego kształtowanie do tej pory wymagało wiele staranności i zaangażowania. Osoby zajmujące się wycinaniem artystycznym w drewnie musiały poświęcić wiele swojego czasu na to, aby uzyskać najlepszy efekt. Tymczasem okazuje się, że można robić to hurtowo… Jak?

Cięcie wodą jest ekologiczne

cięcie wodą Dzięki metodzie takiej jak cięcie drewna wodą we Wrocławiu. Sposób ten jest całkowicie ekologiczny – wykorzystuje bowiem tylko wodę, czasem wzbogaconą o środek ścierny, taki jak garnet. Podczas obróbki nie pojawiają się jednak żadne toksyny, niebezpieczne pyły ani opary. Również strata materiału jest naprawdę niewielka – cięcie drewna wodą we Wrocławiu jest tak precyzyjne, że nie powstaje duża ilość opiłków. Maszyny do cięcia wodą można zaprogramować w dowolny sposób – dzięki temu pojawia się możliwość cięcia przedmiotów o naprawdę skomplikowanych kształtach! Nic nie stoi na przeszkodzie w wycinaniu figurek czy skomplikowanych dekoracji. To dlatego ta metoda ma przewagę nad innymi – w dodatku, w przypadku mechanicznej obróbki drewna, powstawałyby z pewnością zadziory, a więc nierówne krawędzie wymagałyby wypolerowania.

cięcie wodą Ten czas, poświęcony na obróbkę wykończeniową, moglibyśmy przecież spożytkować na coś innego – na przykład na wykonanie kolejnych elementów… Pozwala na to cięcie drewna wodą we Wrocławiu. Strumień wody pod dużym ciśnieniem tnie materiał w ten sposób, że pozostawia równe krawędzie i narożniki. Nic nie wymaga dalszej obróbki. To zdecydowana zaleta. W dodatku, jeżeli zadbamy o to, aby stół roboczy był dużych rozmiarów, wówczas równocześnie możemy wykonywać obróbkę nawet kilku czy kilkunastu przedmiotów. To rozwiązanie odpowiednie dla osób, którym zależy na szybkiej, hurtowej obróbce. W przypadku projektów indywidualnych cięcie wodą we Wrocławiu również jest dobrym pomysłem. To dlatego, że stół o dużej powierzchni pozwala także na prace na przedmiocie o dużych gabarytach – wydaje się więc, że cięcie wodą to metoda przystosowana do każdego przedmiotu. I tak jest w rzeczywistości. Warto pamiętać, że proponowany sposób sprawdza się nie tylko przy cięciu drewna wodą, ale także przy pracach na innych materiałach.

To materiały drewnopodobne, stal nierdzewna i węglowa, metale kolorowe i ich stopy, szkło, kamień czy gres – nie ma znaczenia, czy materiał jest miękki, czy twardy – cięcie samą wodą lub wodą ze ścierniwem sprawdza się w każdej sytuacji. Teraz więc, jeżeli będziemy zastanawiać się nad najlepszą metodą obróbki drewna czy metalu – wiemy już, jakie zalety niesie ze sobą cięcie wodą.