Jakie nabyć okna do mieszkania?

Jakie nabyć okna do mieszkania? – to pytanie zadaje sobie wiele osób planujących remont, albo będących w jego trakcie. Odpowiednio dobrane okna są głównie ergonomiczne, solidne i posłużą w mieszkaniu przez kilkadziesiąt lat. W przedwojennych kamienicach, nadal zauważyć można okna wyprodukowane z drewna dębowego. Surowiec ten był zazwyczaj wykorzystywany, głównie przez cechy, które posiada.

oknoWłaściwie zaimpregnowane drewno służy wiele lat, ma korzystny wpływa na zdrowie, dzięki zawartości olejków zapachowych, a także jest dobrym izolatorem akustycznym oraz cieplnym. Co więcej, drzewo jest klasyką, która nigdy nie wyjdzie z mody, ponadto, dodaje wytwornego wyglądu każdemu mieszkaniu. We współczesnych czasach rzadziej instaluje się okna z tego materiału, bo są znacznie bardziej kosztowne, zarówno pod względem nabycia, jak i dbania. W różnych sklepach, bez względu na to, czy to Katowice, czy Kraków, największy asortyment ma się przy wyborze okien z PVC. Dobrze jest przy okazji sprecyzować, jaka jest różnica pomiędzy PVC, PCV a PCW, gdyż osoby przeglądające asortyment z oknami na pewno się na nie natkną. Wszystkie te skróty oznaczają tą samą mieszaninę chemiczną – polichlorek winylu. PVC jest skrótem prawidłowym, a PCW spolszczonym, jednakże, najczęściej spotykana jest ta środkowa, która prawdę mówiąc powstała w wyniku błędu. Okna z tego tworzywa są znacząco tańsze od drewnianych okien, jednakże to też jest zależne od liczby profili, szyb oraz innych nietypowych możliwości. Przy wyborze okien, są właściwości, na które trzeba skierować szczególną uwagę, bez względu na to, z jakiego tworzywa nabędziemy okna Katowice. Należą do nich między innymi: skala izolacji termicznej oraz akustycznej, klasa odporności na wilgoć (która przemawia na pożytek okien PCW, bo drewno ulega wypaczeniu) i szczelność.

Kierując uwagę na te elementy, a nie promocję czy cenę okien, która potrafi być bardzo zróżnicowana, zagwarantujemy sobie okna służące przez kilkadziesiąt lat.

Rozwinięcie tekstu znajduje się na stronie http://www.adex-okna.pl