okna z kielc

Jakie okna sprawdzą się na poddaszu?

Choć w wielu nowo budowanych domach jednorodzinnych poddasze pełni funkcję użytkową, tak naprawdę nie jest ono proste w aranżacji i może przysparzać wielu problemów. Przede wszystkim skośna ściana jest uciążliwa. Nie każdy wie, jak ją wykorzystać. Oczywiście najprościej jest, gdy na tej właśnie ścianie zamontowane zostaną okna. Takie okna na poddasze dostępne są w wielu różnych rodzajach.

okna do montażu na poddaszu

okna z kielcProducenci z Kielc zadbali o to, aby każdy z klientów mógł znaleźć w ich ofertach coś dla siebie. Na rynku stolarki otworowej wyrobów przeznaczonych specjalnie do montażu na poddaszach jest całe mnóstwo. Zastanawiając się nad tym, które okna z Kielc sprawdzą się najlepiej w naszym wypadku, weźmy pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim istotne będzie to, czy dany model jest dostosowany do konstrukcji naszego dachu. Druga sprawa to, czy okno zapewni nam oczekiwany komfort użytkowania. Trzecia kwestia dotyczy zaś tego, ile światła dziennego dzięki takiemu oknu dostanie się na nasze poddasze. Podstawowym rodzajem okien, które najczęściej proponują kieleccy producenci, są okna uchylno-klapowe. Ich działanie oparte jest o siłowniki oraz o sprężynę – te elementy zapobiegają przypadkowemu zamknięciu. Nie musimy się też obawiać, że uderzymy się podczas wyglądania, jeśli górna krawędź znajdzie się powyżej naszej głowy.

okna z kielcDrugą interesującą opcją są okna obrotowe, które zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością na kieleckim rynku. Podczas otwarcia takie okno możemy obrócić o 180 stopni. Jest to bardzo przydatne do mycia okien – zewnętrzną część szyby wyczyścimy bez problemu, podobnie jak wewnętrzną. W dodatku tutaj producenci dbają także o bezpieczeństwo dzieci. W sklepach znajdziemy okna obrotowe z… zamkiem na klucz. Zapobiega to przypadkowemu otworzeniu okna przez dziecko, co mogłoby doprowadzić do nieszczęścia. Producenci z Kielc proponują na poddasze także świetliki. Są to jednak okna nierozwieralne, dlatego nie każdy się na nie decyduje. Wprawdzie dzięki nim do pomieszczenia będzie wpadać światło, jednak nie zapewnimy sobie optymalnego przepływu powietrza. Nie będzie możliwości wietrzenia poddasza. Jeśli nie wyobrażamy sobie dnia bez wprowadzania do pokoju świeżego powietrza, to nie będzie rozwiązanie dla nas.

Jeżeli jednak zależy nam jedynie na dużej ilości dziennego światła – możemy wybrać świetliki. Bez wątpienia kieleccy producenci zadbali o to, aby wśród ich asortymentu każdy znalazł okna do swojego poddasza. Oprócz wspomnianych rodzajów, w ofertach znajduje się także wyłaz dachowy, lukarna oraz tak zwane wole oko.