Kominek w nowoczesnym wnętrzu

Wiele osób błędnie myśli, że kominki głównie nadają się tylko w wnętrzach stylizowanych na dawne czasy, bądź chatach góralskich. Jednak i w nowoczesnej aranżacji wnętrza kominki znalazły miejsce dla siebie. Należy jednak go odpowiednio wystylizować tak, aby nie zaburzał pozostałej kompozycji.

Nowoczesne kominki – co warto wiedzieć?

kominki z PoznaniaGłównymi cechami jakie posiadają kominki w stylu nowoczesnym jest prostota i efektywna forma. Konieczne jest, aby postawić tutaj nie nietypowe rozwiązania techniczne jak na przykład podnoszona szyba, automatyka pozwalająca na regulacje nawiewu powietrza itp. Zwykle nowoczesne kominki z Poznania nie mają okapu tylko są gładko wbudowane w ścianę. Rzadziej ozdobione są luksusowymi materiałami typu egzotyczne drewno czy naturalny kamień typu marmur, granit, piaskowiec czy wapień. Zdecydowanie takie rozwiązania idealnie wpasują się gdy w domu mamy już schody bądź parapety z kamienia. Będzie to z pewnością wyglądało luksusowo, jednak pamiętajmy, że nie może to być zbyt przesadzone. W związku z czym jeżeli posiadamy marmurowe schody, darujmy sobie już kamienne parapety, blaty i podłogi. Wszystko musi być z umiarem. Mamy wiele wskazówek aby urządzić kominek w nowoczesnym stylu. Kominki możemy oprawić na przykład w bloki kamienia, a ściany wokół pomalować na różne odcienie szarości. Zamontowanie ciekawego oświetlenia, z pewnością urozmaici całość.

Dobrą alternatywą dla tradycyjnych kominków są elektryczne lub gazowe. Ich dużą zaletą jest to, że praktycznie nie wymagają obsługi, przewodu kominowego, w związku z czym ich montaż jest prosty i szybki.