markizy okienne

Korzyści z zastosowania markiz okiennych

We współcześnie budowanych domach bardzo chętnie stawiamy na ogromne okna. Często całe ściany są przeszklone. Zwłaszcza, jeśli jesteśmy posiadaczami pięknego ogrodu lub kiedy nasz dom położony jest w wyjątkowym otoczeniu, widok z takiego okna może zdecydowanie umilać nam czas spędzany w domowym zaciszu.

Markizy w różnych kolorach

markizy okienneNiestety, takie rozwiązanie ma też swoje minusy, bowiem duże nasłonecznienie może nie tylko nas oślepiać, ale także uniemożliwiać korzystanie z urządzeń, takich jak komputer czy telewizor, bowiem wszystko co znajduje się na ekranie przestaje być wtedy widoczne. Promienie słoneczne, padające na tak dużą szklaną powierzchnię sprawią, że warunki wewnątrz budynku zaczynają przypominać te obecne w szklarni. Aby uchronić się przed takim efektem, warto uwzględnić to już w momencie przygotowywania projektu, bowiem można wtedy przygotować rozwiązania, które nie zaburzą estetyki domu. Czasem jednak na tego typu rozmyślania i uwagi jest już za późno. Na szczęście istnieją rozwiązania, które nie tylko pozwolą nam uchronić się przed uciążliwymi promieniami słonecznymi, ale także wpłyną korzystnie na wygląd elewacji i całego budynku. Do takich rozwiązań należą kolorowe markizy okienne. Odpowiednio zamontowane pozwalają uchronić wnętrze domu przed niechcianym światłem, obniżając przy tym także temperaturę panującą w pomieszczeniu.

markizy okienneZastosowanie tego typu rozwiązania może także poprawić wygląd bryły budynku, a szeroki wybór odcieni czy wzorów urozmaici elewację, czyniąc ją ciekawszą. Jeśli mieszkamy w domu, wówczas najlepiej sprawdzi się markiza tarasowa, której przeznaczeniem jest osłona dużych powierzchni tarasowych, ale także nowoczesnych balkonów o pokaźnych rozmiarach. W przypadku posiadania niewielkiego balkonu zdecydowanie lepszym wyborem będzie markiza balkonowa. Natomiast markiza to także świetny wybór dla właścicieli lokali gastronomicznych czy niewielkich sklepów, bowiem witryna może stanowić formę ciekawego szyldu czy też umożliwić organizację małego ogródka dla gości, chroniąc nie tylko przed słońcem, ale także przed niewielkim deszczem. Tutaj najlepiej sprawdzą się markizy koszowe, które ze względu na ciekawy kształt i kolory są widoczne z większych odległości, co ułatwi klientom trafienie do nas.

Jak widać, nawet jeśli na zastosowanie wbudowanych rolet jest za późno, mamy sporo możliwości, aby ochronić swój dom czy lokal przed nadmiernym nasłonecznieniem. Jednocześnie, jeśli dokonamy przemyślanego wyboru, możemy wpłynąć pozytywnie na wygląd elewacji budynku i sprawić, że lokal będzie lepiej widoczny.