Listwy LED idealne dla każdej powierzchni

Żyjemy w czasach w których zdecydowanie dominuje styl postmodernistyczny, chcemy żeby wszystko wyglądało w miarę nowocześnie i odstawało od klasycznego, źle kojarzącego się modernizmu, który bardzo często łączony jest z totalitaryzmem.

Listwy led są funkcjonalne

listwy ledStyl ten jednak nie jest tak bardzo nowoczesny i drastycznie różniący się od klasycznego, w porównaniu do tych bardziej futurystycznych, coraz częściej obecnych w architekturze najbogatszych miejsc na świecie. Zaczynają coraz częściej powstawać wielkie budowle o dziwnych, niepraktycznych kształtach, czy wielkie szklane bańki, lub budynki w stylu hi-tech. Jednak taka architektura jest u nas jeszcze niezbyt popularna, ciągle pozostajemy wierni bardziej klasycznym formom w nowym wydaniu. Dlatego też zwykle lubimy bardzo kanciaste, ale przy tym elegancko wyglądające formy. To wszystko przekłada się na wystrój wnętrz, zwykle przenosimy wszelkie trendy do naszych domów. Styl bardzo klasyczny jest już aktualnie bardzo mało popularny. Dominują nowoczesne wystroje, lub takie z połączeniem elementów klasycznych. Jednak w tej całości niezwykle ważną rolę gra odpowiednie dopasowanie oświetlenia, które potrafi nadać niepowtarzalnego klimatu.

listwy ledZdecydowanie najpopularniejsze na rynku jest oświetlenie LED, które cechuje się wysoką funkcjonalnością, przy dobrym wyglądzie co idealnie wpasowuje się w otaczający styl. Bardzo popularne są wszelkiego rodzaju powierzchniowe listwy LED, mają one ogromną ilość zastosowań, które zwykle okazują się być bardzo praktyczne. Listwy tego typu zwykle posiadają matowe klosze, dzięki którym punkty świetlne stają się idealnie rozproszone, tworząc tym samym jednolitą smugę światła, bez żadnych przerw. Daje to bardzo ciekawe wrażenie wizualne, które przy tym wszystkim jest bardzo neutralne i pasuje do wielu, różnorodnych wystrojów. Tego typu powierzchniowe listy często montuje się na przykład we wszelkiego rodzaju ciągach komunikacyjnych. Mogą one służyć do oświetlenia dłuższych korytarzy, czy też stopni schodów. Jest to bardzo ciekawie wyglądające rozwiązanie, które przy okazji zwiększa bezpieczeństwo użytkownika dając światło w miejscach, w których bardzo łatwo się potknąć. Tego typu listwy bardzo często używane są także jako oświetlenie sufitowe, które idealnie sprawdza się jako ciekawie wyglądające oświetlenie główne.

Tak samo można montować listwy powierzchniowe w ścianach, tworzą one wtedy bardzo fajny efekt, przy tym wydłużając optycznie takie pomieszczenia, co może być znaczącym plusem dla wielu osób. Dodatkowo oświetlenie LED można z łatwością kontrolować, zmieniając jego intensywność, kolor, czy tryb świecenia. Pozwala to na stworzenie bardzo klimatycznej i ciekawej atmosfery.