Magda Femme.

Profesjonalny fotograf

Modna aranżacja wnętrz – najnowsze trendy

Modna aranżacja wnętrz – najnowsze trendy

aranżacja wnętrz

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób przykłada dużą uwagę do aranżacji wnętrz, które powinny być nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne i praktyczne. Warto przy tym zaznaczyć, że aktualnie obserwuje się sporo powszechnie stosowanych trendów, które z powodzeniem sprawdzają się zarówno w mniejszych przestrzeniach typowo mieszkalnych, jak i dużych apartamentowcach.

Aranżacja wnętrz nie musi być droga

aranżacja wnętrzJakie tendencje stosowane przy zagospodarowaniu przestrzeni cieszą się dziś największą popularnością? Współcześnie sporym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza nowoczesne, minimalistyczne przestrzenie, które są odpowiednio nasłonecznione. Liczne badania prowadzone przez cenionych psychologów udowodniły bowiem, że człowiek najlepiej czuje się w jasnych, dobrze oświetlonych pomieszczeniach, w których dominują stonowane barwy i rośliny. Większość osób przy aranżacji wnętrz decyduje się więc na ściany w kolorze bieli, beżu lub pudrowej szarości, ciekawą przeciwwagę dla stonowanych, dziewiczych ścian stanowią natomiast drukowane cyfrowo fototapety, na których można dziś umieszczać dowolne, zaprojektowane samodzielnie grafiki. Wiele osób decyduje się dziś również na betonowe ściany, które idealnie komponują się z białymi, podłogowymi kaflami oraz szalenie modnymi, ekskluzywnymi płytkami marmurowymi, które sprowadza się na specjalne zamówienie z zachodu. Jeśli chodzi o materiały, sporym uznaniem cieszy się dziś drewno w każdej postaci, które niekiedy jest wręcz fabrycznie postarzane.

aranżacja wnętrzBardzo pożądane są także wykończenia mebli ze srebra bądź złota, które nadają każdemu pomieszczeniu elegancji oraz ekskluzywności. Warto pamiętać więc o tym, że aranżacja wnętrz nie zawsze automatycznie wiąże się z dużymi wydatkami, większość rozwiązań pozwoli nam wręcz zaoszczędzić wiele pieniędzy. Dodatki w odcieniach wyżej wymienionych kruszców są paradoksalnie bardzo uniwersalne, będą więc one doskonale współgrać m.in. z niezwykle modnym aktualnie, nieco surowym wystrojem skandynawskim. Warto również podkreślić, że w przestrzeniach tych świetnie sprawdzają się wygodne narożnikowe kanapy oraz sofy, które zdobione są dziś ekologicznymi materiałami imitującymi naturalne futra. W myśl słynnej, popularnej po dziś dzień zasady – mniej znaczy więcej – współcześnie stawia się na proste, geometryczne dodatki oraz żywe rośliny, które nie tylko upiększają naszą przestrzeń, ale również wpływają kojąco na nasz wzrok. Na samym końcu warto jeszcze zauważyć, że na rynku funkcjonuje dziś wiele renomowanych firm, które zajmują się profesjonalną aranżacją wnętrz.

Jeśli więc projektowanie mieszkania stanowi dla nas zbyt duże wyzwanie, zawsze możemy poprosić o pomoc wykwalifikowanych fachowców, którzy zaproponują nam ciekawe, efektowne rozwiązania spełniające bezpośrednio nasze oczekiwania. Będziemy mieć wówczas 100% pewność, że wystrój naszego mieszkania jest na swój sposób unikatowy.

Karolina Dąbrowska

    Comments are closed.