Montaż drzwi wewnętrznych

Decydując się na remont mieszkania, zazwyczaj na pierwszy ogień idą ściany – należy je odnowić, pomalować na inny kolor, dzięki czemu pomieszczenie odzyska swoją dawną świeżość. Możemy pomyśleć także o wymianie podłogi. Bardzo często jednak nie zwracamy uwagi na drzwi wewnętrzne, a przecież one także mają znaczenie.

Drzwi wewnętrzne w dobrej ofercie

drzwi wewnętrzne drewnianeWarto zastanowić się, czy nasze aktualne drzwi odznaczają się dobrymi parametrami izolacji akustycznej oraz termicznej. Jeżeli nie – być może warto rozważyć zakup lepszych drzwi? Oczywiście, w zależności od tego, do jakiego pomieszczenia drzwi mają prowadzić, należy zwracać uwagę na inne rzeczy. Na przykład, w przypadku łazienki, istotnym jest zachowanie odpowiedniego przepływu powietrza, aby nie dopuścić do powstania wilgoci, dlatego w takich drzwiach powinny znaleźć się otwory wentylacyjne. Takie drzwi powinny być też wykonane z pełnej płyty, nie ze szkła, aby zapewnić prywatność osobom przebywającym wewnątrz. W ofertach producentów dostępne są zarówno drzwi wewnętrzne drewniane, jak i takie, które wykonane są z materiałów drewnopodobnych.

drzwi wewnętrzne drewnianeOczywiście to te pierwsze odznaczają się nie tylko lepszą estetyką, ale i lepszą wytrzymałością i trwałością, dlatego jeżeli zależy nam na tych cechach – warto wybrać właśnie drzwi z drewna. Montaż drzwi jest prosty i można go przeprowadzić samodzielnie, jednak jedna osoba to może być za mało – ważne, aby mieć pomoc. Wzmacniamy ościeżnicę, montujemy zawiasy. W następnym kroku należy zamocować do ościeżnicy skrzydło drzwiowe (oczywiście w momencie, gdy ościeżnica została już umieszczona w otworze drzwiowym). Montaż powinien przebiegać powoli i dokładnie, aby efekt końcowy był idealny. To dotyczy każdego rodzaju drzwi, jednak o prostocie montażu można mówić tylko w przypadku drzwi skrzydłowych. Montaż drzwi przesuwnych, chowanych w ścianę, jest o wiele bardziej skomplikowany i raczej będziemy tutaj potrzebowali profesjonalnego wsparcia. Na wybór takich drzwi, mimo że jest to rozwiązanie atrakcyjne, rzadko decydujemy się podczas remontu, gdyż wymagałoby to wykucia odpowiedniego otworu w ścianie. Jest to męczące i skomplikowane, dlatego na drzwi chowane w ścianę warto zdecydować się już na etapie budowy swojego domu. W przypadku remontu bardzo często nie ma to sensu.

Na szczęście producenci drzwi wewnętrznych zapewniają szeroką ofertę drzwi skrzydłowych, dlatego nie musimy martwić się o to, że nie uda nam się znaleźć takich drzwi, które całkowicie spełnią nasze wymagania pod względem estetycznym, jak i izolacji akustycznej.