ocynkowane wkręty do drewna

Najczęściej stosowane wkręty do drewna

Producenci systemów zamocowań prześcigają się w proponowaniu rozwiązań, które będą spełniać wszystkie oczekiwania klientów, nawet tych najbardziej wymagających. Szeroki wybór produktów do mocowań sprawia, że można dobrać odpowiednie łączniki do konkretnego zastosowania, bez obaw, że się nie sprawdzą ze względu na słabe parametry techniczne.

Najlepsze wkręty do drewna

ocynkowane wkręty do drewnaObecnie na rynek renomowani producenci wypuszczają jedynie takie mocowania, które charakteryzuje najwyższa jakość potwierdzona przez atesty techniczne. Jeżeli poszukujemy zamocowań lekkich, możemy wybierać pośród trwałych i wytrzymałych gwoździ, kołków rozporowych, śrub oraz wkrętów. Jednakże łączenie elementów za pomocą gwoździ odchodzi powoli w niepamięć, obecnie coraz więcej osób wybiera do tego jednak wkręty. Bowiem za ich pomocą możemy stworzyć tak samo solidną konstrukcję, jednak zamiast męczącego uderzania młotkiem w łebek gwoździa, wybieramy szybkie wkręcanie za pomocą wkrętarki. Jest to więc zdecydowana oszczędność dla nas, jak i zmniejszenie wysiłku.

ocynkowane wkręty do drewnaWśród propozycji producentów znajdują się między innymi ocynkowane wkręty do drewna z sześciokątnym łbem. Ocynk stanowi powłokę antykorozyjną, dlatego takie wkręty są odporne na czynniki środowiskowe. Ponadto wykonane są ze stali wysokiej jakości, dzięki czemu charakteryzuje je także wytrzymałość na najwyższym poziomie. Dzięki tej wytrzymałości takie wkręty stają się uniwersalne, ponieważ oprócz mocowania ze sobą dwóch elementów drewnianych, mogą być one stosowane także po to, aby połączyć drewno ze stalą lub z PCV. Sprawdzają się również przy płytach wiórowych. Takie wkręty dostępne są w opakowaniach na sztuki – np. 50, 100 lub 200 sztuk, jak też na kilogramy – możemy zatem zakupić chociażby 10 kg wkrętów. Obok tradycyjnych wkrętów do drewna z łbem stożkowym, w ofertach znajdują się również wkręty na torx. Te wykonywane są zwykle ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie muszą być dodatkowo zabezpieczane przed korozją. Dostępne są w wielu różnych średnicach oraz długościach, przykładowo 3×25 mm czy też 3×35 mm. Bez wątpienia tak bogaty asortyment sprawia, że możemy dobrać odpowiednie mocowania, które zapewnią solidne połączenie między dwoma elementami drewnianymi czy między drewnem a innym materiałem, jak chociażby metal czy PCV.

Wkręty są niedrogie, ich cena jest podobna jak w przypadku gwoździ, dlatego warto zdecydować się właśnie na to rozwiązanie. Zwłaszcza że skrócimy sobie w ten sposób czas przeprowadzania prac, bowiem mocowanie wkrętów do drewna przebiega zawsze szybko i bez większych problemów.