Magda Femme.

Profesjonalny fotograf

Najnowocześniejsze piece dostosowane do norm

Najnowocześniejsze piece dostosowane do norm

piec do centralnego

Nowoczesne piece centralne są znacznie bardziej złożone niż tradycyjne zasypowe. Wpływa to także na ich cenę, która często sięga kilkunastu tysięcy złotych. Jest to jednak rozwiązanie, które bez względu na koszta zyskało duże zaufanie wśród ludzi. Coraz częściej wybiera się kotły retortowe czy ogólnie kotły 5 klasy jako godne zastępstwo wypalonej technologii.

Piec do centralnego ogrzewania

piec do centralnegoGłównie ze względu na ich ekologiczność i ekonomię spalania, dzięki nowych technologiom. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pieców do ogrzewania centralnego, dzielonych na sposoby spalania oraz typy przyswajanego paliwa. Najtańszą, a jednocześnie wygodną formą pieca jest na pewno ten zasilany paliwem stałym. Producent jasno określa czym należy go zasypywać, by osiągnąć jak najwyższą wydajność. Przed zakupem należy się jednak zastanowić czy codzienne dokładanie surowców będzie sprawiało problem, jeśli tak to czy warto postawić na całkowitą automatyzację? Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb użytkowników. Nowoczesny piec do centralnego nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami eksploatacji. Jednorazowa inwestycja powinna być prosta w obsłudze, służyć na lata, a jednocześnie nie obciążać za mocno budżetu domowego.

piec do centralnegoDlatego producenci często polecają nowoczesne piece zasilane pelletem, bądź ekogroszkiem, które dzięki swojej specyfice pozwalają na ekonomiczność spalania. Wykorzystując mniejszą ilość paliwa można uzyskać długo utrzymującą się temperaturę w pomieszczeniach. Specjalnie zainstalowane sterowniki w najnowszych modelach pozwalają nawet sterować piecem za pomocą oprogramowania w komputerze. Dostępne są wtedy wszystkie czujniki temperatur, które z dowolnego miejsca można przestawiać wedle własnych upodobań. Automatyzacja wpływa na duży komfort z korzystania nowoczesnych pieców. Pozwala ograniczyć rolę człowieka do załadowywania komory zasypowej paliwem raz na jakiś czas, w zależności od zużycia. A sama decyduje o wszystkich parametrach, dopasowując je do temperatury, jaka ma zostać utrzymana w pomieszczeniach. Nowoczesne rozwiązania, dostępne od pewnego czasu na rynku okazały się dużym uproszczeniem. Nie trzeba się martwić już o ciągłe pilnowanie temperatury, czy uzupełnianie surowców raz na kilka godzin.

Piece klasy 5 z podajnikami samodzielnie pobierają odpowiednią ilość paliwa, które w zupełności wystarcza by utrzymać ciepło w domu przez kilka dni. W sezonie, kiedy służą tylko do ogrzewania wody jeden zasobnik wystarcza nawet na kilkanaście dni, co jest bardzo oszczędnym rozwiązaniem.

Karolina Dąbrowska

    Comments are closed.