rusztowania wolnostojące

Niedrogi wynajem rusztowania

Każdy budynek narażony jest na negatywne działanie czynników atmosferycznych, co widać zwłaszcza po wieloletnich budowlach, jeśli te nie są regularnie odświeżane. Tynk często zaczyna po prostu odpadać na skutek częstego kontaktu z intensywnymi opadami.

Rusztowania proste do zamontowania

rusztowania wolnostojąceElewacja przestaje wyglądać atrakcyjnie, a budynek zaczyna po prostu straszyć. Dlatego właśnie każdemu właścicielowi obiektu budowlanego powinno zależeć na tym, aby budynek odświeżać, gdyż ładna elewacja będzie przyciągać oko. Jednakże odświeżanie elewacji jest pracą na wysokościach, dlatego należy tutaj zadbać najpierw o odpowiedni sprzęt, aby móc wykonać to zadanie. Opcje są dwie. Po pierwsze, możemy wynająć podnośnik koszowy i z niego prowadzić prace naprawcze elewacji, ale to rozwiązanie ma dwa minusy. Jedno – musimy mieć odpowiednio dużo miejsca na podjeździe, aby pomieścić samochód ze zwyżką (który przecież jest dość spory), po drugie, jest to rozwiązanie dość drogie. Alternatywę stanowi wynajem rusztowania.

rusztowania wolnostojąceTaka usługa oferowana jest często przez firmy budowlane, które dysponują własnym rusztowaniem wykorzystywanym podczas budów. Jednakże możemy po prostu wypożyczyć od nich rusztowanie i sami przeprowadzić prace naprawcze elewacji. Nie zapłacimy za taki wynajem wiele, musimy jednak trzymać się terminu i oddać wypożyczony sprzęt o czasie, inaczej będziemy musieli zapłacić karę. Dobrze sprawdzą się rusztowania wolnostojące, ponieważ ich montaż jest najprostszy i nikomu nie powinien sprawić jakichkolwiek problemów. Po prostu łączymy ze sobą aluminiowe rury, tworząc konstrukcję pnącą się w górę. Takie rusztowanie nie musi być do niczego przyczepione, jest bowiem naprawdę solidne. Rusztowania tego typu dostępne są w różnych wysokościach, możemy zdecydować się na rusztowanie kompaktowe, które ma raptem 1,60 m lub 1,80 m (zależy od wersji) i takie właśnie rusztowanie najbardziej nadaje się do prac przy niskokondygnacyjnych budynkach, dlatego jeżeli po prostu chcemy odświeżyć elewację naszego jednopiętrowego domu rodzinnego, takie rusztowanie kompaktowe będzie dobrym wyborem. Do tego wynajmiemy je całkiem niedrogo, co także jest oczywiście zaletą, ponieważ na pewno nie chcemy przepłacać na tym. Konkludując temat, każdy właściciel budynku powinien troszczyć się o jego wygląd zewnętrzny, ponieważ od tego zależy opinia innych na temat danego obiektu budowlanego.

Nie chcemy przecież, aby nasz budynek uznany był za stary i zniszczony, dlatego warto odnawiać elewację regularnie. Przy pracach na wysokościach przyda nam się solidne rusztowanie, które wynajmiemy w dobrej cenie.