nowoczesne białe listwy przypodłogowe

Nowoczesne wnętrze dzięki listwom przypodłogowym

Nowoczesne mieszkania są dużym wezwaniem dla dekoratorów wnętrz, którzy muszą połączyć skomplikowany kształt pomieszczeń oraz nietypową elewację z całym wykończeniem. Środek nie może być banalny, szukają więc oni coraz to nowszych rozwiązań pozwalających podkreślić wyjątkowość całego domu jednak przy uwzględnieniu jak najniższych wydatków. Jednym z takich elementów, który zawsze jest dobierany z dużą rozwagą to listwa podłogowa.

Zalety nowoczesnych listew przypodłogowych

nowoczesne białe listwy przypodłogowe Na rynku aktualnie dostępnych jest tyle modeli, że na pewno można znaleźć coś nawet do najbardziej wymagającego pomieszczenia. Listwa powinna zostać dobrana nie tylko pod względem kolorystycznym, ale także profilowym. W zależności od koloru i typu podłogi należy poświęcić dużo uwagi wybierając materiał, z jakiego będą wykonane montowane listwy przypodłogowe. Najprościej będzie postawić na nowoczesne białe listwy przypodłogowe, które swoim uniwersalizmem będą dobrze się komponowały zarówno z jasną, jak i ciemną podłogą. Można za to wybrać bardziej skomplikowane, frezowane profile, których aktualnie jest dostępnych bardzo dużo. Wielu producentów podejmuje się także wykonania listew na zamówienie, dzięki czemu nikt nie będzie posiadał takich samych wykończeń w mieszkaniu. Jest to spersonalizowane rozwiązanie idealnie dopasowane do wnętrza.

nowoczesne białe listwy przypodłogoweNależy jednak pamiętać, aby za ciekawym wzorem szła również w parze funkcjonalność. Listwy nie tylko zakrywają szczeliny, ale często posiadają również specjalne kanały na przewody elektryczne, by instalacja była zabezpieczona, a każde pomieszczenie wyglądało estetycznie. Białe listwy wykończone są tylko farbą podkładową, więc przy kolejnym remoncie nie trzeba się martwić dodatkowymi kosztami. Można samodzielnie je przemalować na dowolny kolor, otrzymując nowe listwy pasujące do każdego z pomieszczeń. Profile dekoracyjne zawsze wykonywane są z największą dokładnością, można dobrać je do stylu mebli, bądź postawić na całkowitą innowację wybierając coś odmiennego. W końcu nowoczesny dom to zmieszanie ze sobą wielu stylów, ważne jest jednak, aby to właściciele się w nim dobrze czuli. Otrzymanie nowoczesnego wnętrza jest możliwe dzięki małym elementom dbającym o estetykę wykończeń.

Nie trzeba inwestować mnóstwa pieniędzy na kosztowne dodatki. Wystarczy przemyśleć każdy element dobierany do domu tak, aby idealne komponował się z resztą dekoracji. Proste listwy podłogowe są nie tylko funkcjonalne, ale coraz częściej stają się właśnie elementem dekoracyjnym dzięki dużemu wyborowi na rynku. Producenci nie poprzestają jednak na tym, co już jest dostępne, cały czas szukają nowych wzorów, które podbiją serca dekoratorów wnętrz.