Magda Femme.

Profesjonalny fotograf

Obsługa zagłębiarki – czy na pewno jest prosta?

Obsługa zagłębiarki – czy na pewno jest prosta?

zagłębiarka

Zagłębiarka to urządzenie, z którym nie każdy miał do czynienia. Niektórzy nawet nie wiedzą, do czego służy. Wydaje im się więc, że obsługa takiego elektronarzędzia musi być naprawdę skomplikowana. Tymczasem jest zupełnie na odwrót!

Prostota obsługi zagłębiarki

zagłębiarkaNowoczesne technologie umożliwiają wprowadzanie takich ułatwień w obsłudze, które sprawiają, że najnowsze zagłębiarki mogą być użytkowane nawet przez całkowitych amatorów. To także ułatwienie dla profesjonalistów, gdyż wszelkie prace zajmują o wiele mniej czasu niż dotychczas. Wśród takich prostych w obsłudze elektronarzędzi znajduje się między innymi najlepsza zagłębiarka festool ts 75. Nawet wymiana tarczy pilarskiej przebiega w tym urządzeniu bez jakichkolwiek problemów. Wszystko dzięki zastosowaniu specjalnego systemu Fast Fix, który sprawia, że wymiana tarczy to tylko kilka kroków. Wystarczy bowiem odchylić dźwignię (po uprzednim sprawdzeniu, czy urządzenie jest odłączone od sieci energetycznej), a następnie przesunąć blokadę. Umożliwi to wciśnięcie mechanizmu pilarki w dół, w momencie zaś zatrzaśnięcia się go, można odkręcić śrubę i wyjąć tarczę pilarską. W ramach konserwacji warto także oczyścić kołnierz, a dopiero po tym przystępujemy do założenia nowej tarczy, dostosowanej do materiału, który chcemy obrabiać. Inna bowiem tarcza sprawdzi się przy stalowych kanałach kablowych, inna zaś przy pleksiglasie.

zagłębiarkaPamiętajmy, aby upewnić się, czy kierunki obrotów piły są zgodne z obrotami maszyny. Zakładamy z powrotem kołnierz, dokręcamy śrubę i już możemy użytkować naszą zagłębiarkę z nową tarczą pilarską. Wśród sytuacji, z którymi będą musieli uporać się także amatorzy, znajduje się także niepoprawne ustawienie maszyny powodujące luz prowadnicy. Na szczęście regulacja tego nie będzie stanowić problemu. Specjalne pokrętła mimośrodowe umieszczone na podstawie pilarki, pomagają pozbyć się tego luzu. Wystarczy je odpowiednio ustawić. Jak widać, nowoczesne urządzenia do obróbki materiałów są wyposażone w takie technologie, które sprawiają, że obsługa zagłębiarek nie stanowi żadnego problemu. Z roku na rok producenci wprowadzają kolejne, coraz nowsze urządzenia, dlatego jeżeli zależy nam na dalszych usprawnieniach i jeszcze prostszej obsłudze, powinniśmy zapoznać się z aktualną ofertą najlepszych producentów.

Warto wiedzieć, że takie urządzenia znajdziemy w szerokim zakresie cen – dlatego też bez problemu uda nam się dobrać taką zagłębiarkę, która nie tylko będzie odpowiednia do naszych zastosowań, ale i nie uszczupli tak bardzo naszego portfela.

Dominika Wójcik

    Comments are closed.