Buty robocze

Obuwie ochronne wysokiej jakości

Wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy każdego roku są coraz bardziej złożone i wymagające. Przede wszystkim kładą one nacisk na bezpieczeństwo pracownika podczas wykonywanych przez niego czynności w czasie pracy. Najbardziej kontrolowane są miejsca w których wykonuje się prace fizyczne i istnieje realne ryzyko doznania urazu przez pracownika. Branża budowlana i tym podobne przedsiębiorstwa mają obowiązek wyposażania swoich pracowników w odpowiedni sprzęt, który będzie w stanie ochronić ich przed uszkodzeniami ciała.

Buty ochronne na budowie

ButyJednym z najważniejszych elementów w takim miejscu jest obuwie robocze, które musi zostać odpowiednio zaprojektowane i wzmocnione aby skutecznie chronić stopy pracownika przed ewentualnymi uszkodzeniami. We wszelkich zawodach tego typu często korzysta się z ciężkich narzędzi i przenosi sporej wielkości materiały konstrukcyjne. Stwarza to oczywiście ryzyko upadku takiego przedmiotu, co może skończyć się poważnym uszkodzeniem ciała. Szczególnie narażone są właśnie stopy, które są względnie delikatne i w przypadku silnego uderzenia od góry są podatne na uszkodzenia. Dlatego też wymogi odnośnie obuwia pracowniczego są bardzo duże. Ich struktura musi być odpowiednio wzmacniana, a palce chronione usztywnionym materiałem. Do tego celu wykorzystuje się specjalne tworzywa sztuczne lub metalowe blaszki. Doskonałym przykładem są perforowane półbuty ochronne uvex, które sprawdzają się praktycznie w każdych warunkach.

Buty roboczePosiadają one dodatkowe wzmocnienia, które zapobiegają zmiażdżeniom oraz skręceniom, co jest podstawową ich zaletą. Dodatkowo struktura perforowana zapewnia zabezpieczenie przed poślizgiem na bardzo wysokim poziomie. Dobrze wykonane obuwie tego typu daję doskonałą przyczepność nawet na mokrym i śliskim podłożu. Do tego celu półbuty ochronne muszą posiadać właściwe rowki odprowadzające wodę w swojej podeszwie oraz perforację zwiększającą tarcie, a co za tym idzie, właśnie przyczepność. W przemyśle ważne jest także aby takie buty były antystatyczne. Najczęściej wykonane są one z materiałów syntetycznych, które z natury się elektryzują. Ważne jest więc zastosowanie materiału statycznie neutralnego i takiego, który nie przejmuje ładunków elektrycznych. Zwiększa to bezpieczeństwo pracy przy maszynach, gdzie występują różnego rodzaju opiłki.

Oprócz praktycznych zastosowań powinny być one przede wszystkim wygodne dla pracownika, dlatego też muszą być one przewiewne i oddychające, dzięki czemu osoba je nosząca nie będzie się męczyć, co pozwoli jej skutecznie wykonywać swoją pracę.