Ochrona przed gołębiami

Ptaki to bez wątpienia piękne zwierzęta – bogato urozmaicają polskie krajobrazy. Gdziekolwiek się nie spojrzy zza rogu wylatuje jakiś ptak. W Polsce istnieje bogactwo ich gatunków. Pięknie śpiewają nad głowami i sprawiają, że dzień staje się nieco piękniejszy.

Siatka na gołębie jest skuteczna

siatka na gołębieSą ważnym elementem krajobrazu naszej ojczyzny i warto o nie dbać. Niestety, zdarza się również tak, że ich obecność jest bardzo uciążliwa. Ptaki mimo tego, że są cudowne potrafią również uprzykrzać pracę lub codzienne zajęcia. Ich odchody często można znaleźć na parapetach na których lubią przesiadywać. Potrafią również okalać poważne i ważne pomniki, rzeźby. Nic im również nie przeszkadza w przyozdabianiu w ten sposób tablic informacyjnych, bądź reklamowych. Ciągłe, regularne pozbywanie się ich odchodów jest męczące i uciążliwe. Z tego względu warto zastosować różne systemy ochronne przed takimi sytuacjami. Najpopularniejszym rozwiązaniem są kolce na ptaki. Można je zamontować na specjalnym podłożu. Ich obecność wciąż wywołuje wiele kontrowersji, ale prawda jest taka, że kolce są bardzo tępo zakończone, aby nie sprawić ptakom bólu, tylko zmotywować je do zmiany swojego położenia.

siatka na gołębieAlternatywą dla nich są spirale przeciw ptakom, które zamieszcza się w podobny sposób. Działają praktycznie tak samo, lecz nie wywołują takiego zamieszania. Kolejnym, równie popularnym rozwiązaniem jest użycie takiego akcesoria jak siatka na gołębie. Jest ona prawdopodobnie najlepszą metodą obrony przed ptasimi wizytami. Może być stosowana zarówno tylko na poszczególne okna, jak i na cały budynek. Wykorzystuje się je głównie w miejscach publicznych, przy dużych budynkach, na przykład przy szpitalu. Inne sposoby odstraszania ptaków nie są tak skuteczne. Dźwiękowe, hukowe czy też ultradźwiękowe systemy zabezpieczeń odstraszają gołębia tylko na krótką chwilę, jednakże po niedługim czasie znowu wróci. Z kolei system wizualny prawie nigdy się nie sprawdza. Ptaki są mądrymi zwierzętami i potrafią odróżnić prawdziwe zagrożenie od imitowanego. Walka z ptakami nie jest wyrazem braku szacunku dla zwierząt, wręcz przeciwnie jest to dbałość o wygląd swojego otoczenia z jednoczesnym respektowaniem odczuć ptaków – nie jest stosowana wobec nich żadnego rodzaju przemoc.

Przebiegłość i spryt daje możliwość znacznego ułatwienia sobie życia i nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by z nich nie korzystać. Wręcz przeciwnie – jest to szeroko aprobowane, pod warunkiem, że jednocześnie nie robi się innym – w tym wypadku ptakom, a głównie gołębiom – krzywdy.