panele ozdobne na ścianę

Panele ścienne stanowiące ozdobę wnętrza

Ostatnimi czasy coraz więcej osób stawia na innowacyjność we wnętrzach. Moda warunkuje niektóre wybory, jednakże ile gustów tyle aranżacji. Wnętrze musi być przede wszystkim funkcjonalne, a dopiero w kolejnych etapach jego urządzania powinniśmy zastanowić się nad doborem elewacji ściennych, kolorów czy okładzin.

Panele do sypialni

panele ozdobne na ścianęWiele osób decyduje się wykorzystać w swoich wnętrach panele ozdobne na ścianę. Występują one w wielu wariantach – na przykład mogą stanowić imitację drewna, cegły bądź marmuru. Za nowoczesne uznane zostały ostatnio panele 3D, co skutkuje ich wzmożonym wyborem podczas projektowania wnętrza lub jego remontu. Sprawiają one, że wnętrze staje się ciekawsze, a ściana, na jakiej zostały zamontowane przykuwa wzrok. Zastosowanie paneli ściennych jest doskonałą opcją, dla osób, którym zależy na stworzeniu centralnego punktu w danym pomieszczeniu, przy którym skupione będzie życie rodzinne albo towarzyskie. Zazwyczaj jest to ściana telewizyjna w salonie, ściana tuż obok stołu w jadalni lub ściana w sypialni stanowiąca tło dla łóżka. Panele ozdobne na ścianę imitujące drewno bądź beton doskonale sprawdzą się w roli wezgłowia.

panele ozdobne na ścianęW takim miejscu jak sypialnia zastosować można oprócz paneli drewnianych czy betonowych również eleganckie panele piankowe flokowane z poliuretanu. Takie miękkie panele stanowią ciekawe rozwiązanie dla osób, które wolą mieć za sobą ciepły i przyjemny materiał. Wszystko jednakże zależy od stylu pomieszczenia w jakim pragniemy by było ono urządzone, a także od gustu i upodobań. Istnieją również bardziej innowacyjne rozwiązania zastosowania wspomnianych paneli. Choć nazwa wskazuje na to, iż należałoby zamontować je na ścianie, to doskonale sprawdzą się także do ozdobienia nimi frontów i drzwi szaf, a nawet sufitów w wysokich pomieszczaniach, gdyż optycznie je obniżą. Sprawi to, że pomieszczenie nabierze bardziej przyjemnego charakteru. Niektórzy wykorzystują panele ścienne jako tło do obrazu lub samodzielną małoformatową ozdobę ściany. Kolejnym pomieszczeniem, w jakim owe panele ozdobne mogłyby zostać użyte jest kuchnia. Pomieszczenie uważane przez wielu za serce domu, więc dlaczego mielibyśmy nie poświęcić jej więcej uwagi podczas aranżacji, niż zrobilibyśmy to zazwyczaj? Kuchnia oprócz podstawowych funkcji pełni w domu również rolę rekreacyjną. Skupia domowników i pozwala na wspólne spędzanie czasu. Dlatego ozdobne panele ścienne umiejscawiane są za stołem jadalnianym bądź przy wyspie kuchennej, w zależności od układu kuchni. Niekiedy panele stosuje się również jako łącznik blatu i górnych szafek wiszących. Podczas ich wyboru należy jednakże pamiętać, iż kuchnia, podobnie jak łazienka jest pomieszczeniem, w którym jest o wiele bardziej wilgotno.

Szukając więc ozdobnych paneli na ścianę do kuchni należy wziąć pod uwagę aspekt, by były one odporne na wilgoć, jak i na tłuszcz oraz czynniki, które mogłyby wpłynąć niekorzystnie na odporność bądź wygląd ozdoby ściennej.