architektura

Popularne style luksusowych wnętrz w Warszawie

Warszawa jako stolica Polski jest miastem bardzo dużym i zróżnicowanym. To tutaj na ulicach spotkać można zarówno przedwojenne kamienice, jak i nowoczesne, przeszklone biurowce. Nie inaczej to wygląda w przypadku wnętrz – czy to miejsc publicznych, czy prywatnych mieszkań. Różnorodność ta sprawia, że przestrzeń w Warszawie jest niezwykle oryginalna i interesująca.

Popularne style architektoniczne wnętrz

architektura wnętrzaJakie style eleganckich i luksusowych wnętrz dominują współcześnie w prywatnych domach i miejscach publicznych? Nowoczesność to jedna z cech, z jakimi można powiązać najmłodszą część Warszawy. Proste bryły, stonowane barwy, duże przeszklenia i przestrzenie, a także surowość to nie tylko cechy charakterystyczne dla elewacji budynków mieszkalnych, lecz także ich wnętrz. Minimalistyczne wyposażenie i stonowane dekoracje dodają elegancji i szyku znajdujących się w nich salonom i sypialniom. Uniwersalna paleta barw doskonale komponuje się w niedużą ilością starannie przemyślanych, kolorowych akcentów. Wszystkie elementy wyposażenia usytuowane są w taki sposób, by były jak najbardziej funkcjonalne. Nowoczesny styl to nie wszystko, co może zaprojektować współczesna architektura wnętrz Warszawa – ma ona do zaoferowania dużo więcej. Bardzo popularny jest obecnie także styl skandynawski – klasyczny oraz w wersji de luxe.

architekturaPodobnie jak w nowoczesnych wnętrzach – w stylu skandynawskim dominuje prostota, minimalizm i funkcjonalność. Dominują tu naturalne elementy: drewno, metal, ceramika oraz ręcznie plecione tkaniny i kosze. Styl ten jest skierowany do osób ceniących sobie przytulne i ciepłe wnętrza. Dominują tu proste i skromne formy – zarówno w wyposażeniu, jak i dodatkach. Bardzo istotna jest także jakość poszczególnych materiałów, dlatego we wnętrzach skandynawskich najczęściej można spotkać zarówno naturalne, jak i luksusowe materiały, takie jak len, wysokiej klasy drewno, aksamit, marmur, czy metale szlachetne. Te drugie w szczególności spotykane są w stylu de luxe. Bardzo popularne są tu także nieco bardziej luksusowe elementy, jak złocenia, połyskujące powierzchnie, czy kryształy. We wnętrzach skandynawskich dominują jasne, delikatne i pastelowe kolory.

Choć Warszawa jest miastem o bardzo zróżnicowanej architekturze, trzeba przyznać, że w jej najnowocześniejszych dzielnicach wyjątkowo często można spotkać style uznawane za luksusowe. Nawet tak proste aranżacje, jak skandynawskie urozmaicane są o połyskujące elementy, czy złocenia. Oczywiście nie bark tu także wnętrz o bardziej tradycyjnym, czy loftowym wystroju, jednak to właśnie nowoczesność i prostota dominują we współczesnej modzie.