montaż forniru kamiennego

Popularność forniru kamiennego

Fornir kamienny – choć nazwa może budzić pewne wątpliwości, jest to po prostu kamień dekoracyjny powstały z łupków krystalicznych. Te skały metamorficzne w sposób naturalny ulegają podziałowi na płaskie kolumny, których grubość może wynosić od 1 do 10 mm.

Co wiemy o fornirze kamiennym

montaż forniru kamiennegoZazwyczaj w ich składzie znajduje się przewaga łupka kwarcowego. Naturalna struktura łupków sprawia, że producenci forniru kamiennego mogą z powodzeniem wyodrębnić poszczególne warstwy, a to pozwala na uzyskanie cienkiego forniru, którego grubość nie przekracza 2 mm. Może wynosić nawet raptem 0,1 mm! W tym momencie przychodzi czas na zastosowanie włókna szklanego oraz żywic poliestrowych, dzięki czemu fornir kamienny może uzyskać zwartą strukturę, a przy tym pożądaną elastyczność. W połączeniu z tymi substancjami, fornir kamienny ma już grubość od 1 do 3 mm. Zaletą forniru jest to, że każda płyta posiada oryginalną powierzchnię dzięki zmienności barw w warstwach mineralnych. To sprawia, że każdy fornir jest unikalny. Montaż forniru kamiennego również nie przysparza zbyt wielu problemów, zwłaszcza profesjonalistom. Jest to montaż prosty i lekki, nie wymagający wysiłku. To także zaleta forniru doceniana przez osoby, które zdecydowały się na jego kupno.

montaż forniru kamiennegoMoże być cięty na dowolne długości. Potem jest po prostu przyklejany na daną powierzchnię za pomocą kleju wskazanego przez producenta. Prostota montażu sprawia, że za tę usługę nie zapłacimy wiele. Warto więc wybrać profesjonalny montaż już przy kupnie forniru kamiennego od danego producenta. Zakup, transport i montaż nie osłabi drastycznie naszego portfela, a my bardzo szybko będziemy cieszyć się pięknym fornirem w wykończeniu wnętrz. Możemy go montować na obudowach kominków, na schodach czy balustradach. Idealnie sprawdza się też na blatach kuchennych, a nawet w łazienkach. Nic dziwnego, fornir to materiał niedrogi, ale prezentuje się naprawdę atrakcyjnie – daje wrażenie luksusu oraz ekskluzywności. To także materiał elegancki. Jeżeli zależy nam więc na stylowym wnętrzu, które będzie robić wrażenie na gościach, warto postawić na montaż forniru kamiennego. Jego trwałość sprawi, że przez długi czas nie pojawi się konieczność odnowienia czy wymiany materiału. To dlatego warto się na niego zdecydować.

Oczywiście mamy też inne możliwości, ale obecnie to właśnie ten materiał wiedzie prym w wielu modnych aranżacjach wnętrz, które możemy zobaczyć w internetowych galeriach projektantów czy też w branżowych katalogach wnętrzarskich. I nic nie wskazuje na to, aby popularność forniru kamiennego miała osłabnąć.