Magda Femme.

Profesjonalny fotograf

Precyzyjna obróbka powierzchni płaskich przez CNC

Precyzyjna obróbka powierzchni płaskich przez CNC

Maszyny wykorzystywane do obróbki powierzchni płaskich najczęściej wykorzystywane są w branży przemysłowej. Stosowane są do wytworzenia konkretnych kształtów, na przykład elementów narzędzi o dużym zróżnicowaniu pod względem wielkości oraz zastosowania.

Dobra używana frezarka

używane frezarki cnc	Nie ulega jednak wątpliwości, że podczas takich zabiegów duże znaczenie ma precyzja wykonania, dlatego wiele zakładów decyduje się na zakup całkowicie nowych urządzeń CNC. Co jednak w przypadku, kiedy nowa fabryka dopiero rozpoczyna swoją działalność i nie może sobie pozwolić na nowy sprzęt? Praca na tak ciężkich maszynach jak frezarka nie należy do najłatwiejszych. W nowych modelach zastosowanych zostało wiele udogodnień pod względem elektryki, czy kąta nacinania. Nie każdy jednak od początku swojej działalności może zaopatrzyć się w sprzęt najwyższej jakości z najnowszymi komponentami. Wielu profesjonalistów zastanawia się czy używana frezarka cnc poradzi sobie tak dobrze jak nowe. Wszystko tak naprawdę zależy od wykwalifikowania pracownika oraz jego umiejętności. Każdy typ obrabiarki cechuje wysoka jakość wykonania przy największej wydajności jednocześnie, co staje się czynnikiem determinującym podczas zakupu.

Zadaniem frezarki jest przede wszystkim tworzenie gwintów, czy małych rowków z dużą precyzją i dbałością o najmniejsze detale. Dlatego tak ważne jest aby zwrócić uwagę na typ frezarki, jej ostrze oraz dedykowane przeznaczenie. Parametry skrawania są niezwykle ważne, ponieważ błędne ich dobranie może znacząco utrudniać obrabianie konkretnych powierzchni. Producenci wśród swoich ofert posiadają między innymi frezarki dolno i górno wrzecionowe, ale również te przeznaczone do drewna czy kół zębatych. Modele sterowane numerycznie za pomocą CNC posiadają dodatkowe wyposażenie, które ma duże znaczenie jeśli produkcja jest naprawdę wymagająca. Ale przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby konstrukcja była solidna i trwała, by przy użyciu większej mocy nie doszło do uszkodzenia któregoś z komponentów. Naprawa takiej maszyny może być bardzo kosztowna, o czym zresztą świadczy sama cena zakupu profesjonalnej frezarki. Używane urządzenia wcale nie muszą być gorsze od tych nowych. Wręcz przeciwnie, posiadając konkretny budżet można kupić urządzenie z drugiej ręki o lepszych parametrach, niż nowe w tej samej cenie ale z niższej półki.

Frezarka powinna przede wszystkim posiadać precyzyjne cięcie, solidne ostrze oraz dużą moc, by poradziła sobie z wykonaniem nawet najbardziej zaawansowanego wzoru. Typ i rodzaj wykonywanego frezowania ma duże znaczenie, dlatego warto przywiązywać szczególną uwagę do specyfikacji podczas zakupu.

Karolina Dąbrowska

    Comments are closed.