Profesjonalny montaż – blaty laminam

Jeśli marzy nam się wyjątkowa kuchnia musimy wziąć pod uwagę jej wykończenia. Nie tylko sprzęt nadaje jej bardzo ładnego wyglądu, ale również meble czy też same detale wykańczające. Gdy chcemy aby nasz dom był bardzo ładnie urządzony możemy do jego wykończenia zastosować blat z kamienia naturalnego.

 

Najpopularniejsze blaty – blaty laminam i granit

 

Taki kamień jak wiemy nie jest tanią rzeczą, ale po założeniu starczy nam na lata. Tak jak drewno powinniśmy bardzo solidnie i starannie wybrać sobie blat kamienny. Jak każdy rodzaj materiału nie powinien od być wrażliwy na nasiąkanie. Jak wiemy kamień jest dość wytrzymałym elementem, z którym nie ma większego problemu. Do najlepszych i najczęściej stosowanych blatów kuchennych do wykończenia naszej kuchni z kamienia są blaty z granitu a nie z kamienia blaty laminam. Granit jest bardzo odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub też nasiąkliwość. Dzięki temu jest on bardzo popularny i wybierany wśród osób młodych. Granit oczywiście nie jest tanim produktem, dlatego trzeba dokładnie wymierzyć i przeliczyć ile tak naprawdę będzie nas kosztował na blat kuchenny w stosunku do blatu, który został wykonany z laminatu. Decydując się na taki blat kuchenny weźmy pod uwagę również dostawcę takiego kamienia. Taki dostawca musi mieć rekomendację wśród klientów w przeciwnym razie może zdarzyć się tak, że jeśli coś będzie działo się z naszym granitem nie będziemy mogli go zareklamować gdyż na przykład nasza firma dostarczająca to kruszywo może się szybko zawinąć. Jeśli wybierzemy sprawdzonego dostawcę nie dosyć, że musimy dostać paragon lub fakturę na tę rzecz, to jeszcze w większości takich firm jest możliwość zamontowania przez ich fachowców takiego blatu.

Również do montażu weźmy ludzi, którzy znają się na blatach kuchennych oraz na montażu, gdyż tańsze firmy ogłaszające się w internecie mogą nie mieć pojęcia i tym rodzaju blatu i wtedy wszystkie nasze pieniądzem mogą być bardzo źle wykorzystane. Pamiętajmy, że taki blat kuchenny choć jest trochę droższy od laminowanego, to też starczy na bardzo długo w naszej kuchni.