maszyny rozdrabniające do drewna

Przemysłowe rozdrabniacze drewna

Wiele osób zastanawiało się pewnie czy skupy palet mają jakiś interes w tym, że przechowują dość nietypowe kawałki drewna. Od dawna jednak wiadomo, że posiadają one również specjalne maszyny rozdrabniające, które zamieniają duże palety na zrębki.

Maszyny do cięcia drewna

maszyny rozdrabniające do drewnaZnajdują one później swoje zastosowanie jako opał w piecach ogrzewanych pelletem. Jest więc to inwestycja w ekologiczność i znajdowanie alternatywnych źródeł ogrzewania, jednocześnie nie marnując wytworzonych do tej pory produktów z drewna. Ich przetworzenie nie należy do skomplikowanych pod warunkiem, że posiada się maszyny o właściwych specyfikacjach. Przemysłowe rozdrabniacze wyróżniają się solidnym wykonaniem oraz doborem właściwych mechanizmów, które poradzą sobie z drewnem o każdej wielkości. Wykorzystywane są głównie w zakładach stolarskich, ale również wielu innych miejscach, gdzie drewno zamieniane jest w pellet. W ten sposób nawet najmniejszy kawałek drewna nie zostanie zmarnowany, a znajdzie ponowne zastosowanie. Nowoczesne maszyny rozdrabniające do drewna są przede wszystkim proste w obsłudze, ale również energooszczędne i niewielkich rozmiarów. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, ponieważ wielu kupujących nie może sobie pozwolić na to, by urządzenie ściśle nie związane z ich pracą zabierało przestrzeń przeznaczoną do wykonywania innych obowiązków.

maszyny rozdrabniające do drewnaWarto podkreślić, że rozdrabniacze są niezawodne i bardzo precyzyjne. Można dokładnie ustawić jaka ma być średnica zrębek, co ułatwia całe zadanie. Warto szukać takich modeli, które są wyposażone w detektory innych materiałów. Niejednokrotnie zapobiegnie to uszkodzeniu całego mechanizmu rozdrabniającego. Mimo dość sporej mocy silnika jeśli nie jest on dostosowany do mocniejszych materiałów nie powinno się go do takich czynności wykorzystywać. Maszyny pozwalające na recykling materiałów uważanych za odpady przemysłowe są bardzo zautomatyzowane, posiadają specjalny zbiornik do wsypu szczątek oraz sito które można indywidualnie dopasować do swoich potrzeb zgłaszając to producentowi przed złożeniem zamówienia. Tego typu maszyny pozwalają na recykling wielu typów materiałów, jeśli zostaną odpowiednio dobrane. Producenci nie ograniczają się tylko do maszyn rozdrabniających drewno, jednak to one są najczęściej kupowane.

Głównie dlatego, że znajdują zastosowanie w wielu branżach produkując zrębki wykorzystywane jako opał do pieców na pellet. Warto, aby stolarnie i inne firmy wybrały rozdrabniacz dopasowany indywidualnie do ich potrzeb, co pozwoli uzyskać idealny rozmiar zrębek drewna.