Magda Femme.

Profesjonalny fotograf

Różnorodne usługi dźwigiem

Różnorodne usługi dźwigiem

usługi dźwigiem

Prace na wysokości są jednymi z najczęściej wykonywanych w dzisiejszych czasach. Zapotrzebowanie na tego typu usługi rośnie z roku na rok ze względu na fakt, że powstaje coraz więcej nowoczesnych, wysokich budynków.

Usługi dźwigiem wykonane przez operatora

usługi dźwigiemWznosi się także coraz więcej obiektów mieszkalnych przy których wykorzystuje się różne rozwiązania powiązane z tym tematem. Przede wszystkim wykorzystuje się dźwigi, które są niezastąpione na wielu placach budowy. Umożliwiają one przenoszenie ciężkich i dużych elementów pomiędzy miejscami na placu budowy oraz pomiędzy kondygnacjami samej konstrukcji. Jest to znaczne ułatwienie, które umożliwia usprawnienie czynności wykonywanych w takim miejscu. Zwykle wiążę się to ze skróceniem czasu budowy oraz z ułatwieniem pracy wykonywanej przez robotników funkcjonujących w takim miejscu. Dźwig to sprzęt bardzo specjalistyczny, dlatego też do jego użytkowania wymagany jest cały szereg uprawnień. Zależnie od typu wykonywanych prac, mogą się one wiązać z ich konkretną wysokością, ciężarem przenoszonych elementów, czy też typem samego dźwigu. Znalezienie posiadającej większość tego typu uprawnień i certyfikatów może być kosztowne i czasochłonne.

usługi dźwigiemDlatego też zwykle firmy budowlane nie zatrudniają osoby tego typu, gdyż jej opłacanie przez cały czas nie jest opłacalne. Znacznie chętniej wynajmuje się usługi dźwigiem, które umożliwiają chwilowe wynajęcie dźwigu wraz z odpowiednio przeszkolonym operatorem. Takie rozwiązanie jest popularne zarówno wśród dużych firm budowlanych, jak i pojedynczych osób fizycznych wznoszących jakąś konstrukcję. Zależnie od potrzeb wynajmowany obiekt może znacznie różnić się formą. Na dużych placach budowlanych zwykle korzysta się z dużych dźwigów posiadających wiele ton nośności i są konstrukcjami stojącymi, dlatego też konieczne jest ich rozłożenie. Z kolei przy mniejszych budowach w wielu przypadkach wykorzystuje się po prostu konstrukcje mobilne, których przetransportowanie możliwe jest praktycznie w każdym momencie. Posiadają one jednak znacznie mniejszą nośność i zasięg, dlatego też wykorzystywane są głównie przy małych konstrukcjach i pracach remontowych. Koszt takiej usługi zwykle liczony jest w godzinach lub dniach, zależne jest to od usługodawcy oraz czasu na jaki wynajmuje się taką usługę.

Duże budowy często korzystają z niej nawet miesiącami, dlatego też wprowadza się tam rozliczenie dzienne. Przy mniejszych konstrukcjach domów jednorodzinnych może ono występować w formie godzinowej ze względu na znacznie krótszy okres wykonywania pracy.

Karolina Dąbrowska

    Comments are closed.