Magda Femme.

Profesjonalny fotograf

Spełnianie wymagań UE przez nowoczesny kocioł gazowy

Spełnianie wymagań UE przez nowoczesny kocioł gazowy

kotły gazowe

Zgodnie z najnowszymi dyrektywami Unii Europejskiej, wszystkie urządzenia energetyczne muszą spełniać pewne wymagania. Przede wszystkim chodzi tutaj o energooszczędność oraz o ochronę środowiska. Dotyczy to między innymi kotłów gazowych, pomp ciepła, zasobników i podgrzewaczy c.w.u i wielu innych. UE miała na celu nowocześnienie rozwiązań grzewczych i poprawę wydajności urządzeń.

Jakie powinny być kotły gazowe?

kotły gazoweSurowe wymagania UE spełniają jedynie kotły gazowe wysokiej jakości, pochodzące od sprawdzonych, renomowanych producentów. Taki kocioł musi być bowiem zaprojektowany od podstaw z dbałością o najmniejszy szczegół, aby zapewnić oczekiwaną efektywność. Przykładowo, możemy zdecydować się na kocioł gazowy, który posiada wmontowany zegar cyfrowy z programem tygodniowym, za pomocą którego możemy sterować centralnym ogrzewaniem, dostosowując system do aktualnych potrzeb. Ważny jest też rodzaj wyświetlacza, obecnie w nowoczesnych urządzeniach stosuje się wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który jest naprawdę czytelny. Dzięki niemu możemy kontrolować parametry takie jak temperatura c.o i wody użytkowej.

kotły gazoweNa wyświetlaczu mogą pojawiać się też informacje dotyczące pojawienia się usterki czy też przypominające o przeprowadzeniu prac serwisowych. Kotły gazowe obecnie produkowane charakteryzują nie tylko dobre parametry techniczne, ale i nowoczesne wzornictwo. Dodatkową zaletą jest to, iż dzięki odpowiedniej konstrukcji są one naprawdę proste w montażu. Instalacja nie zabiera wiele czasu. Producent często dostarcza w zestawie także akcesoria, które jeszcze bardziej skracają czas montażu. Jest to między innymi specjalistyczny zestaw podłączeniowy do pionowej płyty montażowej. Sama obsługa urządzenia także nie należy do trudnych zadań. Jest ona intuicyjna i każdy sobie z nim poradzi. Mamy do dyspozycji dwa pokrętła, którymi możemy kontrolować poszczególne parametry. Z całą pewnością takie kotły gazowe są dobrym rozwiązaniem, które warto zastosować w każdym budynku. Są to do tego urządzenia bezpieczne, ponieważ producent montuje w nich czujniki ciągu kominowego, które w porę potrafią wykryć wszelkie nieszczelności związane z systemem odprowadzania dymu.

Jeśli poszukujemy nowoczesnego systemu grzewczego, który będzie zgodny z dyrektywą UE, będzie wydajny, prosty w obsłudze, wytrzymały i trwały – z pewnością powinniśmy zdecydować się na instalację kotła gazowego. To właśnie kocioł gazowy spełnia bowiem wszystkie wymienione wymagania i sprawia, że możemy liczyć na naprawdę wiele korzyści, na energooszczędność oraz ochronę środowiska.

Dominika Wójcik

    Comments are closed.