Systemy materiałów izolacyjnych – izodom 2000

Perspektywa ograniczenia rachunków za ogrzewanie budynku oraz możliwość zmniejszenia strat ciepła w domu skłania coraz więcej inwestorów do inwestycji w innowacyjne materiały budowlane. Okazuje się, że system budowlany izodom 2000 odznacza się najlepszymi parametrami izolacyjnymi na rynku.

system budowlany izodom 2000Przy użyciu materiałów, które wchodzą w skład tego systemu możliwe jest stworzenie budynku pasywnego, który będzie czerpał z energii słonecznej bez konieczności wykorzystania jakichkolwiek instancji. Dzięki temu budynek sam w sobie będzie ciepły i nie będzie potrzeby zastosowania w nim jakiegokolwiek źródła ogrzewania.
Budowa domu pasywnego wymaga zastosowania bardzo grubej warstwy izolacyjnej na ścianach zewnętrznych budynku oraz na dachu. W szczególności izolacja dachu jest sprawą priorytetową, gdyż największe straty ciepła pojawiają się zwłaszcza w okolicy dachu. Można je wyeliminować poprzez zastosowanie kilku warstw ocieplenia wykonanych z wełny mineralnej, szklanej lub wełny skalnej. Odznaczają się one bardzo wysokimi parametrami izolacyjnymi, przy czym są jednocześnie odporne na działanie wody i ognia. Warstwa ocieplenia musi być zastosowana na całej powierzchni dachu, tak aby można było wyeliminować mostki termiczne.

Budowa domu energooszczędnego wymaga także zastosowania odpowiedniej warstwy izolacji na ściany budynku. W tym celu najlepiej wykorzystać styropian. Optymalna warstwa ocieplenia wynosi około 20 cm. Można zastosować styropian utwardzany, dzięki któremu warstwa ocieplenia może być niższa i może wynosić jedynie 12 cm.