Magda Femme.

Profesjonalny fotograf

Trwałe i eleganckie posadzki

Trwałe i eleganckie posadzki

betonowe posadzki w domu

Wysoka trwałość oraz jej dekoracyjny wygląd to dwa najważniejsze aspekty brane pod uwagę w czasie wykańczania mieszkania. W wielu domach można już spotkać podłogi z litego drewna, czy czasem nawet z elementami szkła. Jednak ostatnio dość głośno jest o posadzkach z betonu, wprowadzających surowy wygląd do wnętrza.

Posadzki trwałe i odporne

betonowe posadzki w domuZazwyczaj kojarzą się one z podłogami w halach magazynowych, natomiast teraz nadszedł czas, by znaleźć dla nich ciekawsze zastosowanie. Solidna podłoga, która nie ulega żadnym zniszczeniom, a jednocześnie można ją dowolnie ukształtować jest sporą zmianą w branży budowlanej, i do tej pory niektórzy nie potrafią jej zaakceptować. Trendy na rynku budowlanym zmieniają się bardzo szybko, co jest widoczne wśród mieszkań wykańczanych przed developerów. Nie oznacza to jednak, że właściciele domów jednorodzinnych również nie decydują się na podążanie za modą. W tym sezonie wybór padł na betonowe posadzki w domu, które ze względu na swoją trwałość i odporność na wiele czynników wydaje się wręcz materiałem idealnym. Gładka powierzchnia właściwie wykończona nie gromadzi na sobie żadnego brudu. Nowoczesny i minimalistyczny styl za razem jest właśnie takim wnętrzem, do którego beton nadaje się idealnie.

betonowe posadzki w domuStonowany kolor podłoża pozwala bardziej zaszaleć z kolorystyką ścian oraz dodatkami nadającymi mieszkaniu indywidualizmu. Dodatkowym atutem jest fakt, że posadzka betonowa świetnie przewodzi ciepło. W połączeniu z ogrzewaniem podłogowym będzie zapewniała duży komfort mieszkańcom. Do pielęgnacji nie są potrzebne żadne specjalnie środki czyszczące, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć powierzchnię, by w zależności od wykończenia się błyszczała, lub była matowa. Koszta wykonania takiej posadzki są ustalane indywidualnie z każdym klientem. Im większa powierzchnia, tym niższą cenę można uzyskać. Poza tym liczy się także efekt końcowy i stopień nabłyszczenia, na jakim nam zależy. Nawet podstawowy sposób wykończenia będzie robił duże wrażenie na każdym, kto tylko zajrzy do tak nowoczesnego domu. Beton jest odporny na uszkodzenia, nie trzeba się martwić, że po wielu latach użytkowania posadzka przestanie wyglądać efektownie. Poza tym ze względu na stonowaną kolorystykę i niecodzienny design można ją łączyć z różnymi stylami, w zależności od upodobań.

Ze względu na swoje parametry może być zastosowana zarówno w salonie, jak i łazience, ponieważ jest odporna na wodę. Czyszczenie nie przysparza większego problemu, a efekt pozostaje widoczny przez wiele lat. Nawet w przypadku remontów nie trzeba się martwić, że podłoga nie będzie pasowała.

Karolina Dąbrowska

    Comments are closed.