Wady i zalety mebli rozkładanych – ławy rozkładane

Meble rozkładane w dzisiejszych czasach cieszą się bardzo wielkim zainteresowanie. Jak łatwo się domyśleć posiadają one swoje wady i zalety. Jeżeli w mieszkaniu mamy bardzo mało miejsca i duże stoły albo ławy rozkładane potrzebne nam są wyłącznie od czasu do czasu np. w czasie imprez rodzinnych, to zakup mebli rozkładanych wydaje się sensowym rozwiązaniem.

  • Największą zaletą mebli rozkładanych jest ich duża praktyczność i fakt, że można jest bezproblemowo przewozić. W Polsce największą popularnością w małych mieszkaniach cieszą się ławostoły, które można śmiało używać zarówno w kuchni jak i również w jadalni. Dzięki ławostołom możemy bardzo szybko przekształcić praktycznie każde większe pomieszczenie w pokój gościnny gdzie możemy przyjąć naszych znajomych. Przy ławostołach rozkładanych zawsze będzie wystarczająco dużo miejsca. W dzisiejszych czasach można spotkać stoły rozkładane nowoczesne, które posiadają specjalne system rozsuwania. Są to niesłychanie niezawodne meble i co najistotniejsze łączenia poszczególnych części pod obrusem jest praktycznie niezauważalne.
  • Wadą mebli rozsuwanych może okazać się kłopotliwe przecięcie blatów, które gromadzą kurz i okruchy pozostawione po posiłkach. Nikt tak naprawdę nie wie jak okruszki te przedostają się przez obrus, ale jest to problem wielu właścicieli mebli rozkładanych. Meble rozkładane są również kłopotliwe w przenoszeniu za blat. Właśnie w tym miejscu większość mebli jest bardzo delikatnych przez co można je łatwo uszkodzić. Stoły rozkładane są też większym wydatkiem.