Magda Femme.

Profesjonalny fotograf

Wybór automatyki do bramy skrzydłowej

Wybór automatyki do bramy skrzydłowej

automat do bramy skrzydłowej

Wybierając bramę do swojego domu, bądź garażu należy kierować się możliwością zamontowania w niej automatyki. Uprości to znacznie codzienne życie i ograniczy rolę człowieka do naciskania pilota, który przesyła informację do systemu. Jest to dużym komfortem zwłaszcza kiedy pogoda na zewnątrz nie należy do najprzyjemniejszych, a nie trzeba opuszczać samochodu, by opuścić posesję.

Solidne automaty do bram

automat do bramy skrzydłowejJak jednak spośród tylu dostępnych modeli siłowników wybrać taki, który najlepiej sprawdzi się w pracy z bramą skrzydłową? Zarówno montaż, jak i otwieranie bramy skrzydłowej wymaga dużej ilości miejsca, aby przęsła mogły się całkowicie rozchylić. Jest to najpopularniejszy typ bramy stosowany w domach jednorodzinnych, i właśnie dlatego na rynku jest tak duży wybór wśród siłowników. Wiadomo jednak, że automaty do bram skrzydłowych powinny być solidne i dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Poszukując właściwego modelu należy na samym początku zmierzyć długość każdego skrzydła i zorientować się ile plus minus ono waży. Ma to duże znaczenie, ponieważ napęd musi poradzić sobie z obciążeniem, jakie zostało mu przydzielone. Zapominając o tak ważnej rzeczy szybko można uszkodzić siłowniki i stracić całą automatykę.

automat do bramy skrzydłowejIstotne jest również wypełnienie przęseł, zwłaszcza w miejscach narażonych na silne podmuchy wiatru. Brama całkowicie zabudowa pod wpływem powietrza będzie napierała na siłowniki, które zaczną się delikatnie poruszać. Jeśli nie będą przygotowane na tak duży nacisk mogą się połamać. Dlatego wybierając napęd do bramy skrzydłowej warto sięgnąć po ten przeznaczony do nieco cięższych konstrukcji, a mieć jednak pewność, że przy pierwszych jesiennych wiatrach nie zostanie uszkodzony. Ostatnim bardzo ważnym parametrem jest częstotliwość wykorzystywania bramy. Producenci dopasowali oferty również pod klientów biznesowych, którzy zaopatrując prywatne osiedla bądź parkingi potrzebują maszyn o zwiększonej wydajności. Jednak w bramach przydomowych wystarczą tradycyjne napędy, które są w stanie skutecznie otwierać się do 50 razy dziennie. Automatyka stała się bardzo popularna, przez co coraz więcej osób decyduje się na wmontowanie napędu do swojej bramy. Mają jednak problem z wyborem, ponieważ wiele modeli na rynku jest jeszcze niesprawdzonych.

Stawiając na siłowniki do bramy należy pamiętać przede wszystkim o ich parametrach, dopasowaniu do obciążenia, ale również solidności wykonania, które jest wyznacznikiem długiego użytkowania. Jeśli cała automatyka zostanie odpowiednio dobrana, na pewno posłuży przez długie lata.

Karolina Dąbrowska

    Comments are closed.