Wydajny piec akumulacyjny

Istnieje ogromna ilość różnych sposobów na ogrzewanie każdego domu. Każdy z nich znajduje zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Zależnie od miejsca w jakim mieszkamy, będziemy mieć ograniczony dostęp do poszczególnych typów ogrzewania.

Zalety grzejników akumulacyjnych

piece akumulacyjneTypowe dla bloków mieszkalnych ogrzewanie gorącą wodą rozgrzewaną w kotłowni nie jest dostępne w domkach jednorodzinnych, gdzie ludzie muszą sami zadbać o swoje ciepło. Z kolei w domkach trzeba robić wszystko samemu, gdyż nie ma się połączenia do miejskiego ogrzewania, co bywa bardziej problematyczne. Popularne w takich miejscach są piece węglowe, wszystkożerne, czy też olejne. Zdecydowanie należy to do najczęstszych źródeł ogrzewania w tego typu miejscach. Jednak ten typ ogrzewania i często mało wydajny jeśli posiadamy piec starszej daty. Powstają jednak coraz to nowsze technologie, które wypierają tradycyjne metody ogrzewania z rynku, chociażby ogrzewanie elektryczne do którego przekonuje się coraz to więcej osób. Jeszcze parę lat temu, kiedy technologie te nie były na zbyt wysokim poziomie było ono nie do pomyślenia, gdyż było skrajnie nieopłacalne przez wielkie zużycie prądu, co generowało astronomiczne koszta. Jednak technologia ta mocno ewoluowała i dzisiaj decyduje się na nią coraz to więcej osób, którym wychodzi to taniej, niż w wypadku na przykład węgla.

piece akumulacyjneNiezwykle popularne stały się elektryczne piece akumulacyjne, które są niesamowicie oszczędnym urządzeniem. Kluczem do ich używania jest instalacja dwutaryfowej instalacji elektrycznej, która będzie wyraźnie komunikować obecność tańszej taryfy. Właśnie od niej bierze się duża oszczędność pieca akumulacyjnego, gdyż nagrzewa on się automatycznie w momencie obowiązywania niższej ceny za energię elektryczną i oddaje ciepło, gdy obowiązuje taryfa droższa. Skonstruowany jest w środku z wielu komór i grzałek, które pozwalają na bardzo długie magazynowanie ciepła i oddawanie go do pomieszczenia w jakim jest zamontowane. Są to urządzenia bardzo zaawansowane, które pozwalają na ustawienie dowolnej temperatury, która ma być produkowana przez taki grzejnik. Kontrolują ją one poprzez mieszanie wydmuchiwanego gorącego powietrza z tym chłodnym będącym w takim pomieszczeniu, co pozwala na odpowiednie ustawienie temperatury w takim domu.

Można je także skonfigurować do takiego stopnia, że będą się włączać dopiero po tym, jak na zewnątrz zapanuje odpowiednia temperatura. Są one także w stanie skutecznie utrzymać ciepło, gdyż w trakcie jego oddawania mogą się one pulsacyjnie włączać, aby w szybkim czasie się dogrzać, co minimalizuje straty ciepła.