Wygodny wjazd na posesję – siłowniki do bram

Osoby mające w posiadaniu własny dom zwykle mają też ogrodzenie, z którym ściśle wiąże się wjazd. Brama ręczna choć mniej kosztowna od zautomatyzowanej, na dłuższe wykorzystywanie jest też mniej komfortowa. Można wyobrazić sobie otwieranie bramy w intensywne mrozy czy upalne lato. Z tego powodu znaczna ilość osób myśli nad nabyciem bramy automatycznej.

W poniższym poradniku pokażemy, na co skierować uwagę przy wybieraniu bramy zautomatyzowanej. Rodzaje bramNa rynku dostępne są 3 podstawowe typy bram wjazdowych: uchylne, segmentowe a także rolowane.  Pierwsze z nich są najtańsze ze względu na prostą budowę a także łatwy montaż. Uchylają się w górę, gdzie dolna partia wysuwa się nieznacznie na zewnętrzną część garażu oraz statystycznie mają długość około trzech metrów. Następny rodzaj wjazdów jest droższy, jakkolwiek są szczelniejsze oraz nie absorbują obszaru przed garażem, co związane jest także z obszerniejszą szerokością, która wynosić może nawet do sześciu metrów. Specjalistyczne siłowniki do bram użyte w bramie uniemożliwiają automatycznemu otwieraniu się bramy. Ostatni typ bramy, tak zwany roletowym, zajmują najmniej miejsca, albowiem działają w taki sposób, jak rolety na okna. Tego rodzaju bramy wyprodukowane są z niewielkich profili, które zawijają się w trakcie otwierania w skrzynce znajdującej się nad garażem. W komplecie bramy roletowej jest napęd elektryczny, choć można ją zamykać także ręcznie dla przykładu w przypadku awarii. Jednakże, co nie jest szokiem, piloty do bram są bardziej wygodne. Automatyka do bram, czyli typu siłownikówNa rynku dostępne są 3 typowe typy siłowników do bram: z motorem śrubowym, z ramieniem zginanym oraz poniekąd schowane pod powierzchnią gruntu. Pierwszy siłownik wykorzystuje się we wszelkich bramach skrzydłowych. Drugi z kolei powoduje, że wjazd porusza przegubowy element ramion.

Trzeci z kolei jest najdroższy, a jego montaż narzuca konieczność dodatkowych, niesamowicie pracochłonnych prac, przez co siłowniki te nie cieszą się dużą popularnością. Wykorzystuje je się najczęściej w przypadku, kiedy nie chcemy, aby siłowniki rzucały się w oczy.