Wykorzystanie okleiniarek w wstępnym frezowaniem

Na rynku dostępne jest wiele maszyn oraz urządzeń do obróbki drewna oraz innych materiałów, które wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu. Jednym z takich urządzeń jest profesjonalna okleiniarka kompaktowa, która posiada możliwość wykonywania wstępnego frezowania.

Obsługa okleiniarki z wstępnym frezowaniem

okleiniarka z frezarkąOdbywa się ono poprzez cyklinowanie oraz polerownie powierzchni materiału. Frezowanie wstępne odbywa się przy wykorzystaniu frezów przeciwstawnych, jakie umieszczane są zazwyczaj na głowicach urządzenia frezującego. Ich użycie zapewnia wysoką jakość frezowania i obróbki. Do frezowania wstępnego należy również obcinanie przednie, jak i tylne przy pomocy podwójnej piłki. Natomiast obrabianie tak zwany górne i dolne odbywa się poprzez zastosowanie osobnego frezu. Nowoczesna okleiniarka z wstępnym frezowaniem wyposażona została w komputer sterujący, z innowacyjnym wyświetlaczem typu LCD. Korzystanie z powyższej okleiniarki jest niezmiernie proste. Odbywa się poprzez włączanie bądź wyłączanie poszczególnych zawartych w niej agregatów. Uruchamianie maszyny również nienależny do trudnych czynności, wykonuje się je poprzez użycie jednego przycisku. Okleiniarka z wstępnym frezowaniem jest urządzeniem niezmiernie ergonomicznym oraz precyzyjnym.

okleiniarka z wstępnym frezowaniemOkleiniarki służą również do wykańczania mebli, jakie zostały wykonane z drewna oraz elementów drewnopodobnych . Proces wykonywania danej okleiny podzielić można na pięć głównych etapów. Pierwszym z nich jest naniesienie kleju na wszelkie krawędzie płyty, a następnie przyklejane są obrzeża z wybranego wcześniej materiału. Natomiast nadmiar materiału zeszlifowuje się tak, aby stanowił jednolitą powierzchnię z płytą. Następnie okleiniarka krzywoliniowa wykonuje zaokrąglenia obrzeży, jak i obcina wystające elementy oraz końcówki. Dostępne na rynku są także okleiniarki różniące się przede wszystkim zakresem zastosowań bądź możliwościami. Niektóre podstawowe modele przeznaczone są najczęściej do zastosowania w niewielkich zakładach produkcyjnych, w jakich nie jest wymagana automatyzacja. Jednakże w zakładach, w których priorytetowa jest szybkość oraz precyzja doskonałym rozwiązaniem będą w pełni zautomatyzowane maszyny, umożliwiające wykończenie krawędzi krzywo, jak i prostoliniowych. Nowoczesne, automatyczne maszyny są niezwykle wygodne oraz nieskomplikowane w obsłudze.

Obsługuje się je poprzez wbudowany komputer, jak również elektroniczny sterownik. Okleiniarek prostoliniowych oraz krzywoliniowych używają przede wszystkim stolarze, jednak tak jak zostało wcześniej wspomniane wiele gałęzi przemysłu korzysta z maszyn, jakimi są okleiniarki.