Wyposażenie magazynów

Wyposażenie hal i magazynów powinno być w pełni kompletne i sprawne. Hale i magazyny są miejscem w którym wiele elementów musi być szybko i łatwo dostępnych. 

Magazyny bardzo często stanowią konstrukcje wielokondygnacyjne dlatego koniecznym wyposażeniem są rusztowania wolnostojące. W przypadku większych hal lub magazynów rozwiązaniem znacznie poprawiającym poruszanie się na wysokościach są rusztowania jezdne. Pomagają one też w przypadku swobodnego przemieszczania dóbr materialnych. Producenci drabin i rusztowań oferują również drabiny oraz taborety aluminiowe pomagające w pracach na mniejszych wysokościach. Wiele firm których miejscem rezydowania są hale i magazyny oferuje między innymi usługi takie jak lakierowanie proszkowe czy gięcie blach.

Usługa gięcia blach odbywa się za pośrednictwem krawędziowej prasy hydraulicznej która zwielokrotnia siłę nacisku dzięki czemu pozwalając kształtować elementy stalowe. Prasa hydrauliczna zbudowana jest z pary połączonych ze sobą cylindrów które zamknięte są tłokami. Cylindry natomiast wypełnione są olejem hydraulicznym. Laserowy system kąta gięcia pozwala na niezwykle precyzyjne kształtowanie blach o różnej twardości.

Dzięki programom komputerowym możliwe jest zapisanie uzyskanych rezultatów w pliku i późniejsze odtwarzanie tego samego elementu nawet w nieskończoność. Wcześniej wspomniana usługa lakierowania proszkowego polega na naniesieniu naelektryzowanych  cząsteczek na malowaną powierzchnię. Lakierowanie proszkowe posiada wiele zalet a kilka z nich to brak emisji rozcieńczalników i rozpuszczalników do środowiska czy zabezpieczenie antykorozyjne pomalowanych materiałów.

Kolejną zaletą lakierowania proszkowego jest grubość powłoki pokrywającej która doskonale maskuje niedokładności po obróbce mechanicznej metalu. Wszelkie rodzaje stali a także aluminium można również poddać procesowi wzmacniania jakim jest anodowanie. Proces anodowania wykorzystywany jest również w celu zabezpieczenia materiałów przed korozją.