Wyposażenie sklepowe – regały sklepowe

Żaden sklep, niezależnie od branży, nie działałby prawidłowo bez odpowiedniego wyposażenia. To samo tyczy się supermarketów tych większych i tych mniejszych. Wyposażenie sklepu stanowić mogą między innymi regały sklepowe które to każdego dnia na swych półkach utrzymać muszą przeróżne towary.

Te elementy umeblowania sklepu są niejako wizytówką ale i niezbędną częścią , która poza walorami estetycznymi powinny mieć także duże walory użytkowe, czyli po prostu być wygodnymi dla osób które chcą coś na danym regale położyć lub coś z niego ściągnąć. Wysokości półek oraz ich odległości powinny być odpowiednie, nie bez znaczenia jest również sama wysokość całego mebla. Placówki handlowe podzielić  można na te samoobsługowe i na tę w których wszelkie akcje od podania produktu aż po skasowanie produktu wykonuje kasjer.
Niezależnie od rodzaju sklepu powierzchnie półek stawić czoła muszą tarciu wywołanemu przez przesuwanie się znajdujących się na nich przedmiotów. Po pewnym czasie elementy narażone najbardziej ulegają zniszczeniu i tracą tak właściwości estetyczne jak i tracą na wytrzymałości. Jest to stan rzeczy nie pożądany przez właścicieli sklepów dla których jedynym rozwiązaniem jest szukanie wytrzymalszych mebli, które dłużej będą cieszyć oczy klientów oraz dzielnie utrzymywać będą nawet te cięższe produkty.
W takiej sytuacji dobrym wyborem dla takiego posiadacza sklepu są meble metalowe. Czy to regały, czy też lady sklepowe wykonane z metalu są wytrzymalsze oraz nadają sklepowi dobry wygląd. W zależności od koncepcji osoby urządzającej powierzchnię sklepową  użyć można mebli metalowych lub drewnianych, jednak te pierwsze wydają się być bardziej uniwersalnymi oraz nowocześniejszymi.

Klasyczne drewniane półki sklepowe zaczynają ustępować miejsca w alejkach sklepowych , swoim metalowym odpowiednikom. Producenci wyposażenia sklepowego ciągle dokładają starań by produkowane przez nich meble wykonywane były z jak najlepszych materiałów, co działa jedynie na korzyść ewentualnego klienta.