energooszczędna klimatyzacja

Zakup klimatyzatora do mieszkania

Letnie upały każdego roku dają się coraz bardziej we znaki, zwłaszcza w mieszkaniach usadowionych na wyższych piętrach w bloku. Tamtejsi mieszkańcy, myśląc, że nie mają zbyt wielu możliwości, zakupują wentylatory przenośne, bądź klimatyzatory, które nie są tak samo wydajne, jak urządzenia stacjonarne z odprowadzaniem powietrza na zewnątrz.

Klimatyzator idealny do mieszkania w bloku

energooszczędna klimatyzacjaIstnieją jednak sprawdzone rozwiązania pozwalające nawet w blokach montować urządzenia chłodzące, wystarczy dobór właściwego sprzętu oraz kilka formalności, aby móc cieszyć się przyjemną temperaturą w swoim mieszkaniu. Zanim podejmie się decyzje o zakupie klimatyzacji, trzeba uzyskać zgodę od spółdzielni na wyposażenie mieszkania w dodatkowe urządzenia, które nie pozostaną niezauważone. Kiedy regulamin nie zabrania wprowadzania tego typu zmian oraz rada mieszkaniowa nie ma żadnych przeciwwskazań, można poszukiwać specjalistów na rynku, dla których montaż klimatyzatora w bloku nie stanowi problemu. Najważniejsze jest, aby wybrana została energooszczędna klimatyzacja, która nie będzie pobierała zbyt dużo prądu oraz generowała hałasu wpływającego na komfort pozostałych mieszkańców. Poza tym musi ona zostać dopasowana do miejsca montażu, co w przypadku bloków jest bardzo ograniczone.

energooszczędna klimatyzacjaNajczęściej otrzymuje się zgodę na umieszczenie zewnętrznej części urządzenia na balkonie, co wymaga wprowadzenia kilku zmian w konstrukcji mieszkania. Niezbędne jest więc przedstawienie gotowego projektu spółdzielni, która po przeanalizowaniu inwestycji może się na nią zgodzić bądź nie. Często zdarzają się sytuacje, że stawiane są konkretne warunki wykonania instalacji, na przykład maksymalna głośność emitowanego hałasu, który może przeszkadzać właścicielom najbliższych mieszkań. Po uzyskaniu zgody dopiero wybierana jest moc klimatyzatora dopasowana do metrażu całego mieszkania, by urządzenie nie pobierało za dużo energii, skoro jest to zbędne. Warto więc zacząć najpierw od pozyskiwania zezwolenia, a dopiero potem poszukiwać ekipy, która zajmie się montażem klimatyzacji w mieszkaniu. Nowoczesne klimatyzatory powstają również z myślą o mieszkańcach bloków, gdzie ich montaż wymaga specjalnych warunków oraz parametrów.

Producenci stawiają więc na wyciszanie pracy urządzeń oraz minimalizowanie ich wymiarów, by nie zajmowały zbyt wiele miejsca na balkonach. Kupując klimatyzację, warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jak jonizowanie czy ustawianie poziomu wilgotności w powietrzu, dzięki czemu otrzymuje się nie tylko chłodne, ale również czyste i zdrowe powietrze.